Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarski świat wspiera zbiórkę Samanty Fabris

Siatkarski świat wspiera zbiórkę Samanty Fabris

fot. FIVB

Wielu sportowców wykorzystuje swój wizerunek i rozpoznawalność w działalności społecznej i charytatywnej. W ostatnich dniach w szczytnym celu swój siatkarski dorobek wykorzystuje Samanta Fabris. Kapitan reprezentacji Chorwacji zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które mają trafić do osób dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi, które miało miejsce pod koniec grudnia. Do zbiórki przyłączyło się już wiele osób, wśród których nie brakuje koleżanek Fabris z siatkarskich boisk.

Trzęsienie ziemi w centralnej Chorwacji miało miejsce 29 grudnia, a siła wstrząsów wyniosła 6,2 w skali Richtera. Siedem osób straciło życie, 26 zostało rannych, wiele zostało pozbawionych dachu nad głową. Samanta Fabris, która jest filarem zespołu narodowego Chorwacji, a obecnie występuje w rosyjskim Dynamie Kazań, postanowiła pomóc swoim rodakom poprzez zorganizowanie zbiórki pieniędzy na jednym z portali fundraisingowych.To była jedna z największych tragedii w Chorwacji w ciągu ostatnich 30 lat – napisała Fabris na profilu swojej zbiórki. – Rozpoczynamy tę zbiórkę, aby spróbować jakkolwiek pomóc wszystkim, którzy zostali dotknięci tą tragedią.

Na apel Fabris odpowiedziało już niemal 100 osób, które zebrały do tej pory ponad 6 tysięcy euro. Wśród wpłacających nie brakuje nazwisk ze świata sportu. Swoją cegiełkę dołożyły m.in. Pia Kästner i Krystal Rivers z Allianz MTV Stutgart; Katharina Schwabe z VB Nantes; Joanna WołoszGiulia GennariMiriam Sylla z Imoco Volley Conegliano.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved