W nadchodzącym tygodniu do rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy wracają panowie. Mistrzowie świata, Włosi udadzą się do słoweńskiej Lubljany. Zmagania potrwają od 24 do 28 czerwca. Selekcjoner Ferdinando de Giorgi wybrał już skład na te zawody. Azzurri zagrają z Bułgarią, Ukrainą, Brazylią i Słowenią.
Czas na powrót do gry
Reprezentacja Włoch pierwszy tydzień Siatkarskiej Ligi Narodów w Kanadzie zakończyła z trzema wygranymi. Pokonała Niemcy, Turcję i USA, zaś uległa po tie-breaku Francji. W drugim tygodniu Azzurii wracają do gry w Europie. Włosi udadzą się do słoweńskiej Lubljany. Zagrają tam z Bułgarią (24 czerwca, godz. 13:00), Ukrainą (25 czerwca, godz. 16:30), Brazylią (26 czerwca, godz. 20:00) i Słowenią (28 czerwca, godz. 20:30).
Na turniej Italia rusza z pewnymi zmianami w składzie. W tym etapie VNL do reprezentacji dołączy czterech nowych zawodników w porównaniu z pierwszym tygodniem w Ottawie: Riccardo Sbertoli, Gianluca Galassi, Lorenzo Cortesia i Daniele Lavia.
Ferdinando de Giorgi zdecydował
Selekcjoner ogłosił już skład, jaki zabierze ze sobą do Lubljany.
Rozgrywający: Riccardo Sbertoli, Paolo Porro,
Atakujący: Kamil Rychlicki, Alessandro Bovolenta,
Środkowi: Gianluca Galassi, Lorenzo Cortesia, Giovanni Sanguinetti, Leandro Mosca,
Przyjmujący: Francesco Sani, Mattia Bottolo, Daniele Lavia, Luca Porro,
Libero: Gabriele Laurenzano, Domenico Pace.
W Val di Fieme z kolei będzie trenowała kolejna grupa z Simone Giannelim na czele. Kapitan dołączy do kadry 24.06, podobnie jak Fabio Balaso. Wtedy też zgrupowanie opuszczą rozgrywający Nicola Zonta i libero Matteo Staforini. W grupie tej będą także m. in. Mattia Boninfante, Roberto Russo, Alessandro Michieletto czy Yuri Romanò.



![Transfery siatkarskie 2026/2027 [21.06] – Paweł Zatorski zostaje, Cuprum się zbroi](https://siatka.org/wp-content/uploads/2026/06/za4tpxvvy2qz0ubzjizq-375x250.jpg)





