Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Siatkarska Liga Narodów 2020 odwołana

Siatkarska Liga Narodów 2020 odwołana

fot. FIVB

Według informacji portalu volleyball.it Siatkarska Liga Narodów 2020 się nie odbędzie. 13 marca rozgrywki zostały tymczasowo zawieszone, jednak ostatecznie zdecydowano się na nierozgrywanie tegorocznej edycji. Oficjalna decyzja ma być ogłoszona jutro, ale federacje narodowe już zostały poinformowane o decyzji.

13 marca czasowo wstrzymano rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów, mając nadzieję, że epidemia szybko ustanie i być może będzie możliwość rozegrania turniejów. Później pojawiły się głosy, że Liga Narodów może mieć inną formułę – bez jeżdżenia po kilku kontynentach i tygodni podróży. Myślano również o pojedynczym turnieju, czy formie kontynentalnej. Z każdym kolejnym dniem stawało się jasne, że i o to może być trudno.Ze względu na to, że w wielu krajach, które miały być gospodarzem turniejów, wciąż notuje się wysoki wskaźnik zachorowań, zdecydowano się, by ostatecznie odwołać rozgrywki. Przed podjęciem tej decyzji wysłuchano członków Rady Siatkarskiej Ligi Narodów i Rady Dyrektorów FIVB. Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona 8 maja.

Federacje narodowe zostały już jednak poinformowane i zaplanowano spotkania w celu omówienia edycji 2021. Igrzyska olimpijskie mają się odbyć w dniach 23 lipca – 8 sierpnia, Siatkarska Liga Narodów będzie działać jako turniej przygotowawczy do igrzysk w Tokio, jak przewidziano w 2020. Turniej rozpocznie się w pierwszym tygodniu maja 2021 r.

Przypomnijmy, że już wcześniej włoska federacja zapowiedziała wycofanie włoskich reprezentacji z rozgrywek.

źródło: opr. własne, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę