Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarki Radomki i siatkarze Czarnych z mniejszymi stypendiami z miasta

Siatkarki Radomki i siatkarze Czarnych z mniejszymi stypendiami z miasta

fot. Klaudia Piwowarczyk

Władze Radomia tak jak zapowiadały, okroją stypendia sportowe. Niektórym zabrano mniej, innym więcej! Na razie projekt opracowała Gminna Rada Sportu, potem muszą go poddać pod głosowanie radnych. W przyszłym sezonie siatkarze Cerrad Enea Czarnych otrzymają 80% dotychczasowych stypendiów, siatkarki Radomki 60-70%.

Dziś obradowała w Radomiu Gminna Rada Sportu, która głosami 11:1 przyjęła nowy projekt stypendiów sportowych jaki ma obowiązywać od jesieni. Radosław Witkowski, prezydent Radomia już wcześniej zapowiadał, że muszą nastąpić zmiany w systemie stypendialnym. W ostatnim czasie walka ze skutkami pandemii koronawirusa pochłonęła w mieście znaczące środki. Miasto zmuszone było wstrzymać stypendia wszystkim sportowcom za maj i czerwiec.– Pandemia zmusza nas do szukania oszczędności również w sporcie. System stypendialny musi się zmienić. Postawimy na najpopularniejsze, najbardziej masowe dyscypliny. Nie zostawimy jednak bez pomocy pozostałych – napisał na swoim profilu prezydent Radosław Witkowski.

Już wiadomo,że najmniej stracą dwa kluby, na które przychodzi najwięcej kibiców, czyli Radomiak oraz Cerrad Enea Czarni. Zachowają 80 proc stypendiów. Siatkarki Radomki i koszykarze Hydrotrucku otrzymają stypendia na poziomie 60-70 proc. – Po korektach wynikających z dzisiejszej dyskusji, projekt uchwały niezwłocznie przekażę radnym Rady Miejskiej. Chciałbym, by radni podjęli decyzję w tej sprawie jeszcze w maju. Czas jest tutaj bardzo istotny z punktu widzenia budowania zespołów na przyszły sezon- czytamy w wypowiedzi prezydenta Witowskiego.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę