Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki ŁKS-u wygrały turniej o Puchar Wojewody Podlaskiego

Siatkarki ŁKS-u wygrały turniej o Puchar Wojewody Podlaskiego

fot. Karol Słomka

ŁKS Commercecon Łódź wygrał drugi swój mecz w turnieju o Puchar Wojewody Podlaskiego rozgrywany w Białymstoku. Łodzianki chociaż w niepełnym składzie, pewnie pokonały w niedzielę gospodynie, BAS Białystok, i z kompletem zwycięstw uplasowały się na pierwszym miejscu. Drugą lokatę zajął beniaminek TAURON Ligi z Tarnowa, na trzecim skończyły białostoczanki.

W ostatnim meczu turnieju o Puchar Wojewody Podlaskiego gospodynie zmierzyły się z ŁKS-em Commercecon Łódź, który w porównaniu z pierwszym meczem wyszedł na boisko z Kingą Drabek jako libero i Anastazją Hryszczuk w roli atakującej. Pierwszoligowy zespół rozpoczął to spotkanie bez kompleksów walcząc jak równy z równym i po ataku Julii Papszun prowadził 10:9. Łodzianki grały jednak świetnie blokiem i odskoczyły gospodyniom na kilka punktów (15:11). ŁKS spokojnie punktował rywalki, w ataku wyróżniała się Julita Piasecka, a przewaga przyjezdnych rosła (22:15). Łódzkie „Wiewióry” nie stracił już punktu do końca seta, którego pewnie i wysoko wygrały do 15.Łodzianki w drugim secie dość szybko wyszły na prowadzenie 7:4 po kiwce Angeliki Gajer. Trener Sebastian Grzegorek przerwał grę, gdy przeciwniczki prowadził już sześcioma punktami (5:11), ale niewiele to pomogło. ŁKS chociaż bez czterech reprezentantek wyglądał o wiele lepiej na tle białostoczanek i prostymi środkami budował coraz większą przewagę (14:6). Przyjezdne spokojnie utrzymywały wysoką przewagę (20:12) i wykorzystywały błędy przeciwniczek, imponując doświadczeniem, chociaż na boisku cały czas przebywały dwie juniorki. W końcówce na boisku pojawiła się też Valentina Diouf, która zwiększyła skuteczność bloku o ŁKS po asie serwisowym Aleksandry Gryki znów wygrał 25:15.

Na początku trzeciego seta białostoczanki zaczaiły się blokiem na Julitę Piasecką i to one szybko wyszły na prowadzenie 5:2. Zespół gospodyń dzięki atakom Poli Nowackiej i Barbary Sokolińskiej utrzymywał przewagę (11:7), a łodzianki popełniały coraz więcej błędów. Przy sześciopunktowej stracie o przerwę poprosił trener Alessandro Chiappini, ale BAS grał coraz lepiej i powiększał swoją przewagę (16:8). W końcu ŁKS wziął się do odrabiania strat i zdobył pięć punktów z rzędu. Trener Grzegorek próbował przerwać dobrą grę rywalek prosząc o przerwę, dokonując zmian, łodzianki jednak nieubłaganie zbliżały się do remisu (16:18), w końcu osiągając cel po ataku Lany Scuki (20:20). W końcówce zespół z ekstraklasy nie pozwolił już rywalkom na powrót do gry, wygrywając 25:23 po ataku Julity Piaseckiej. MVP spotkania została wybrana libero ŁKS-u, Kinga Drabek, a w zespole z Białegostoku wyróżniono również libero, Karolinę Szmigielską.

ŁKS Commercecon Łódź – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0
(25:15, 25:15, 25:23)

Składy zespołów:
ŁKS: Gajer, Hryszczuk, Scuka, Piasecka, Gryka, Dróżdż, Drabek (libero) oraz Wielgus i Diouf
BAS: Nowacka, Mańczak, Osadchuk, Gronostajska, Sokolińska, Papszun, Michalewicz (libero) oraz Szmigielska (libero), Szczygieł-Głód, Cur-Słomka, Niedźwiecka, Panasewicz i Woźniak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę