Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarki ŁKS-u dwukrotnie lepsze od Chemika w sparingach

Siatkarki ŁKS-u dwukrotnie lepsze od Chemika w sparingach

Przygotowujące się do fazy play-off siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego i Chemika Police w weekend, wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, starły się towarzysko. Oba mecze padły łupem łodzianek, a obaj szkoleniowcy mogli przyjrzeć się formie wszystkich swoich zawodniczek. Policzanki, które wygrały rundę zasadniczą w ćwierćfinale, zmierzą się z UNI Opole. Rywalem ŁKS-u Commercecon będzie w tej fazie Radomka Radom.

Na pierwszego seta sobotniego spotkania oba zespoły wyszły w swoich nominalnie najsilniejszych składach. Po początkowym, nieznacznym prowadzeniu gospodyń ŁKS w końcu przełamał rywala i odskoczył rywalkom na dwa punkty (16:14). Do stanu 21:20 dla łodzianek trwała jeszcze wyrównana walka, ale końcówka należała do podopiecznych trenera Michała Cichego, które wygrały 25:21.

W drugim secie trener Cichy desygnował do gry Joannę Pacak w miejsce Kamili Witkowskiej, a w drużynie Chemika miejsce Bojany Milenković zajęła Aleksandra Lipska. Gospodynie dotrzymywały rywalkom kroku do stanu 8:7, potem ich gra wyraźnie się załamała. ŁKS zdobywał punkty seriami (16:10), trener Marek Mierzwiński próbował zmian, ale nie zdołał zmienić obrazu gry. Łodzianki powiększały swoją przewagę i wygrały tego seta bardzo wyraźnie do 13.

W trzecim secie ŁKS wyszedł z Pacak i Witkowską na środku, Weronika Sobiczewska zastąpiła Valentinę Diouf, a Pietra Jukoski Martynę Grajber. W drużynie Chemika Katarzyna Połeć i Marta Pol zastąpiły na środku siatki Agnieszkę Kąkolewską i Igę Wasilewską, a na rozegraniu pojawiła się Naiane. ŁKS od początku miał przewagę, łodzianki prowadziły 8:5, potem 16:12, ale policzanki nie dawały za wygraną. W końcówce dogoniły rywala, jednak ostatnie piłki tej partii przyjezdne rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając 25:23 – było już 3:0 dla ŁKS-u. W czwartej partii w składzie ŁKS-u pojawiły się Angelika Gajer i Julita Piasecka, na boisku pozostały Sobiczewska i Jukoski. W składzie gospodyń Aleksandra Lipska wystąpiła na prawym skrzydle. Po wyrównanym początku to Chemik pierwszy odskoczył przeciwniczkom, wychodząc na prowadzenie 16:12. Zespół trenera Marka Mierzwińskiego nie oddał już wygranej i zwyciężył w dodatkowym secie do 18.

W meczu niedzielnym obaj szkoleniowcy umówili się, że sety będą rozgrywane do 15 punktów. W zespole Chemika w tym meczu nie wystąpiła już Jovana Brakocević-Canzian, na pozycji atakującej w pierwszym secie grała Aleksandra Lipska, a w pozostałych czterech... Iga Wasilewska. Pierwszego seta policzanki rozstrzygnęły na swoją korzyść w walce na przewagi, w drugim lepszy był ŁKS, wygrywając do 12.

W trzeciej partii trener Michał Cichy wystawił Angelikę Gajer i Julitę Piasecką, w czwartym na boisku pojawiły się Weronika Sobiczewska i Pietra Jukoski. Również trener Mierzwiński próbował zmian, kończąc spotkanie z parą przyjmujących Czyrniańska-Lipska. To właśnie na tych dwóch siatkarkach opierała się gra ofensywna gospodyń. Trzeciego seta ŁKS również rozstrzygnął na swoją korzyść, w czwartym lepsze ponownie kazały się policzanki, doprowadzając do remisu. Piątego, decydującego seta ŁKS wygrał 15:13 i podobnie jak w rundzie zasadniczej, również w tych meczach towarzyskich mógł cieszyć się z wygranych nad mistrzyniami Polski.