Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS mądrzejszy w końcówkach – trzy punkty zostały w Łodzi

TL: ŁKS mądrzejszy w końcówkach – trzy punkty zostały w Łodzi

Klasyczne starcie mistrza z outsiderem nie przyniosło żadnych zaskoczeń. Mistrzynie kraju utrzymały bardzo dobrą formę zaprezentowaną w meczu z Moya Radomką Radom. Najwięcej walki kibice zobaczyli w trzecim secie. Mądrość w końcówkach setów odpłaciła się siatkarkom ŁKS-u Commercecon Łódź. Mecz zakończył się wygraną 3:0 gospodyń.

BRAZYLIJSKA MĄDROŚĆ

Oba zespoły na początku meczu popełniały bardzo dużo błędów – zwłaszcza w polu zagrywki. Po stronie gospodyń dołożyły się do tego również błędy w ataku. Zespół z Wrocławia grał z większą koncentracją. Skutecznym kontratakiem Julia Szczurowska dała prowadzenie swojej drużynie (11:12). Zespoły w środkowej fazie seta wymieniały się prowadzeniem. Po autowym ataku Dudek to drużyna z Wrocławia odskoczyła na dwa punkty. Wtedy jednak bezcenna okazała się mądrość Roberty Ratzke. ŁKS poszedł za ciosem i mądrzej grał na siatce. Wrocławiankom nie pomogły również zmarnowane okazje w kontrataku. Wynik seta uderzeniem blok-aut przypieczętowała Julita Piasecka (25:21).

KOMPLETNA DOMINACJA

Początek drugiej partii ułożył się w lepiej dla ŁKS-u. Dłużej w polu zagrywki zadomowiła się Alaksandra Dudek (5:1). Wrocławianki dość szybko powróciły do gry, ale coraz więcej kłopotów sprawiała im zagrywka gospodyń. Przez łódzki blok nie mogła przebić się Szczurowska (18:9). Przyjezdnym nie pomogły nawet dodatkowe zmiany, a w końcówce seta po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Aleksandra Dudek (25:14).

ZMARNOWANA SZANSA

Tak wyraźna przegrana wyraźnie podirytowała drużynę z Wrocławia. Podopieczne Michała Maska znacznie lepiej otworzyła seta dzięki zagrywkom Lucie Muhlsteinovej. Lepiej odnajdywały się też w panującym po obu stronach chaosie. Szybsza gra, obrony Anny Pawłowskiej i ataki Kingi Stronias odpłaciły się wyrównaną grą (14:14). Po obu stronach siatki widzieliśmy popis gry w obronie. Zaciętą końcówkę lepiej przetrwał zespół z Łodzi i uderzenie Amandy Campos zakończyło mecz (25:22).

MVP: Kamila Witkowska

ŁKS Commercecon Łódź – KGHM #VolleyWrocław 3:0
(25:21, 25:14, 25:22)

ŁKS: Dudek (15), Witkowska (13), Diouf (10), Gryka (10), Campos (9), Ratzke (1), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk (2), Piasecka (2), Drabek, Zaborowska
Volley: Stronias (14), Szczurowska (11), Bączyńska (9), Lewandowska (5), Ponikowska (4), Muhlsteinova (2), Pawłowska (libero) oraz Gancarz, Szady, Stancelewska,