Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź gotowe na kolejny mecz

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź gotowe na kolejny mecz

Trwa trzecia kolejka TAURON Ligi. Już w niedzielę (22 października) ŁKS Commercecon Łódź zagra we własnej hali z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała. Sezon lepiej rozpoczęły siatkarki z Bielska-Białej, natomiast łodzianki najpierw przegrały w derbach łodzi, a przed tygodniem wygrały z Pałacem Bydgoszcz.

Bielszczanki rozpoczęły sezon bardzo dobrze, notując dwie wygrane 3:0 – z UNI Opole i #VolleyWrocław. Imponujące jest ich zwycięstwo szczególnie w meczu z #Volley’em, w którym w trzecim secie BKS triumfował 25:8. W obu spotkaniach najlepszą zawodniczką została wybrana rozgrywająca Julia Nowicka, która świetnie rozdzielała piłkę pomiędzy swoje koleżanki. Z kolei ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął nowy sezon od falstartu w derbach miasta, przegrywając 0:3 z Grot Budowlanymi. Mistrzynie Polski odkuły się w drugiej kolejce, pokonując 3:1 KS Pałac Bydgoszcz. – Moim zdaniem nie powinnyśmy oddać tego jednego seta, ale cieszy wygrana i że wychodziło nam więcej rzeczy. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej – powiedziała po meczu z Pałacem Aleksandra Dudek, która została wybrana MVP spotkania. Przyjmująca zdobyła 22 punkty, notując w ataku skuteczność 50%.

ZNANE TWARZE PO OBU STRONACH SIATKI

Zespoły ŁKS Commercecon Łódź i BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała znają się doskonale, w poprzednim sezonie rywalizowały ze sobą w półfinale mistrzostw Polski. Lepsze okazały się łodzianki, ale tamte rozgrywki to już melodia przeszłości. –Nie możemy żyć chwałą poprzedniego sezonu, ale musimy przeć do przodu i nie przestawać naciskać – podkreśliła Valentina Diouf, atakująca Łódzkich Wiewiór.