Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Seyed Mousavi w Gas Sales Piacenza

Seyed Mousavi w Gas Sales Piacenza

fot. Klaudia Piwowarczyk

Irański środkowy Seyed Mousavi dołączył do włoskiego zespołu Gas Sales Bluenergy Piacenza. – Cechy Mousaviego są znane wszystkim. Jest to doświadczony sportowiec z wyrazistą osobowością, który pomoże nam się rozwijać – powiedział wiceprezes drużyny z Piacenzy Giuseppe Bongiorni.

Seyed Mousavi w minionym sezonie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn. Zanotował na swoim koncie w sumie 78 bloków, co uczyniło go najlepszym siatkarzem w tym elemencie w PlusLidze. W przedwcześnie zakończonych rozgrywkach zdobył 258 punktów, najwięcej spośród wszystkich środkowych. Olsztynianie zajęli 8. miejsce w końcowej klasyfikacji, a irański siatkarz zdecydował się zmienić barwy klubowe i wyjechać z Polski.Mousavi wrócił do swojej ojczyzny i w obecnym sezonie miał reprezentować Saipę Teheran. Ze względu na liczne zakażenia koronawirusem rozgrywki irańskiej ligi zostały jednak wstrzymane. Środkowy, który sam przeszedł tę chorobę, zdecydował się więc skorzystać z oferty klubu z Piacenzy, którą wcześniej otrzymał, na co włodarze Saipy wyrazili zgodę. – Piacenza to czołowy klub Serie A, jedna z wielkich, starych włoskich marek, która dodatkowo ma w składzie znakomitych graczy. Trenerem jest Lorenzo Bernardi, a grają tam choćby Georg Grozer czy Aaron Russell, dlatego chciałem tam trafić – powiedział Mousavi.

Do tej pory Gas Sales Bluenergy Piacenza nie potwierdził jednak, że środkowy dołączy do ekipy. Wpływ na to miał przedłużający się proces przyznania siatkarzowi włoskiej wizy. Dopiero teraz pojawiła się oficjalna informacja, że Seyed Mousavi wzmocni włoski zespół. – Cechy Mousaviego są znane wszystkim. Na poziomie międzynarodowym z pewnością jest jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji w ostatnich latach. Jest to doświadczony sportowiec z wyrazistą osobowością, który pomoże nam się rozwijać – powiedział wiceprezes Giuseppe Bongiorni. – Wreszcie pokonał przeszkodę związaną z długą biurokratyczną fazą wizową, za kilka godzin dotrze więc do Włoch. Potem kwarantanna, krótki okres adaptacji, przygotowania fizycznego i za kilka tygodni zobaczymy go na boisku – zakończył Bongiorni.

Drużyna z Piacenzy zajmuje aktualnie 6. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 12 punktów zdobytych w 9 dotychczasowych meczach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved