Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Seweryn Lipiński: Podnieśliśmy się po drugim secie

Seweryn Lipiński: Podnieśliśmy się po drugim secie

– Dla nas w tym momencie sezonu takie zwycięstwo jest dużą wartością. Wynosimy z niego same pozytywy. Takie wygrane nas budują i tworzą taką drużynę, o jaką walczyliśmy przez cały sezon – powiedział po zwycięstwie z KPS-em Siedlce środkowy Olimpii Sulęcin Bartosz Michalak.

Siatkarze Olimpii Sulęcin przed własną publicznością pokonali PSG KPS Siedlce. Gospodarze wyszli z dużych opresji, bo przegrywali już 0:2, a jednak potrafili odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. – Jesteśmy przeszczęśliwi. To był świetny mecz, którego bardzo potrzebowaliśmy jako zespół. Chcieliśmy postawić kropkę nad „i” nad walecznością, nad którą ostatnio pracowaliśmy. Mój zespół wyszarpał sobie to zwycięstwo – powiedział Łukasz Chajec, szkoleniowiec lubuskiej ekipy.

Sulęcinianie przegrywali już 0:2, a trzeci set grany był na przewagi. Udało im się jednak przechylić w nim szalę zwycięstwa na swoją stronę, a w kolejnych poszli za ciosem. – Było to bardzo trudne spotkanie. Podnieśliśmy się po drugim secie. Rywale grali zupełnie inaczej niż MKS Będzin. Mimo tego grało nam się nawet trudniej, bo siedlczanie podbijali dużo więcej piłek i popełniali mniej błędów. Na szczęście w pewnym momencie odnaleźliśmy naszą dobrą grę. Każdy z nas dołączał się do tego, aby odnieść zwycięstwo. Bardzo się z niego cieszymy – stwierdził środkowy Olimpii, Seweryn Lipiński, który w spotkaniu z siedlczanami był jednym z jej liderów, gromadząc na koncie aż 21 punktów.

Podopieczni Łukasza Chajca w środowym spotkaniu pokazali charakter. Mimo że w tie-breaku stracili przewagę, a później przegrywali nawet 12:14, to grali do końca i zdołali odnieść zwycięstwo. – Dla niektórych przegrane dwa pierwsze sety mogą być smutne, ale dla nas w tym momencie sezonu takie zwycięstwo jest dużą wartością. Wynosimy z niego same pozytywy. Takie wygrane nas budują i tworzą taką drużynę, o jaką walczyliśmy przez cały sezon. Dziękuję chłopakom za walkę do końca i kibicom za tak liczne przybycie do hali i doping przez cały mecz – zakończył drugi ze środkowych sulęcińskiej drużyny Bartosz Michalak.

źródło: inf. własna, Olimpia Sulęcin - YouTube