Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Żeńskie kluby się zbroją

Serie A: Żeńskie kluby się zbroją

fot. Michał Szymański

Kolejne transferowe wieści napływają z Italii. Ciekawy ruch kadrowy zrobiło Savino Del Bene Scandicci. Klub, w którym gra Magdalena Stysiak zakontraktował nową środkową. Wakat na tej pozycji powstał w zespole po odejściu Agnieszki Kąkolewskiej. Nową blokującą w drużynie będzie Martina Samadan. Chorwatka ma za sobą udany sezon w barwach Allianz MTV Stuttgart.

Samadan powraca do ligi włoskiej. Siatkarka reprezentowała wcześniej barwy Imoco Volley Conegliano i Unet E-Work Busto Arsizio. O jej umiejętnościach w zeszłym sezonie przekonały się siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, które rywalizowały z Allianz MTV w Lidze Mistrzyń.– Bardzo się cieszę z powrotu do Włoch. To najbardziej wymagająca liga na świecie. Jestem dumna, że będę mogła reprezentować Savino Del Bene Scandicci. To ważny klub z ambicjami. Chcę się w nim rozwijać jako zawodniczka, ale też zdobywać trofea – powiedziała Samadan.

Środek siatki innego włoskiego klubu  Banca Valsabbina Milenium Brescia zasili z kolei Beatrice Berti, która w zeszłym sezonie grała w Unet E-Work Busto Arsizio.  Berti to zawodniczka szerokiej kadry Włoch.

W odwrotnym kierunku powędruje za to atakująca Camilla Mingardi. 22-latka to również kadrowiczka Davide Mazzantiego. Była w reprezentacji chociażby podczas Ligi Narodów w 2018 roku. Młoda siatkarka była już zawodniczką Busto Arsizio. Grała w młodzieżowej drużynie mając 15 lat czasem zdarzało jej się trenować w pierwszej drużynie. Teraz powraca z zupełnie innymi ambicjami. – Jestem podekscytowana powrotem do klubu. Chcę pokazać, że jestem niezawodna i pomóc klubowi w osiągnięciu wyników, na jakie zasługuje. Pragnę też dowieść, że warto na mnie postawić w reprezentacji na igrzyskach – powiedziała Mingardi.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved