Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Żeńskie kluby się zbroją

Serie A: Żeńskie kluby się zbroją

fot. Michał Szymański

Kolejne transferowe wieści napływają z Italii. Ciekawy ruch kadrowy zrobiło Savino Del Bene Scandicci. Klub, w którym gra Magdalena Stysiak zakontraktował nową środkową. Wakat na tej pozycji powstał w zespole po odejściu Agnieszki Kąkolewskiej. Nową blokującą w drużynie będzie Martina Samadan. Chorwatka ma za sobą udany sezon w barwach Allianz MTV Stuttgart.

Samadan powraca do ligi włoskiej. Siatkarka reprezentowała wcześniej barwy Imoco Volley Conegliano i Unet E-Work Busto Arsizio. O jej umiejętnościach w zeszłym sezonie przekonały się siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, które rywalizowały z Allianz MTV w Lidze Mistrzyń.– Bardzo się cieszę z powrotu do Włoch. To najbardziej wymagająca liga na świecie. Jestem dumna, że będę mogła reprezentować Savino Del Bene Scandicci. To ważny klub z ambicjami. Chcę się w nim rozwijać jako zawodniczka, ale też zdobywać trofea – powiedziała Samadan.

Środek siatki innego włoskiego klubu  Banca Valsabbina Milenium Brescia zasili z kolei Beatrice Berti, która w zeszłym sezonie grała w Unet E-Work Busto Arsizio.  Berti to zawodniczka szerokiej kadry Włoch.

W odwrotnym kierunku powędruje za to atakująca Camilla Mingardi. 22-latka to również kadrowiczka Davide Mazzantiego. Była w reprezentacji chociażby podczas Ligi Narodów w 2018 roku. Młoda siatkarka była już zawodniczką Busto Arsizio. Grała w młodzieżowej drużynie mając 15 lat czasem zdarzało jej się trenować w pierwszej drużynie. Teraz powraca z zupełnie innymi ambicjami. – Jestem podekscytowana powrotem do klubu. Chcę pokazać, że jestem niezawodna i pomóc klubowi w osiągnięciu wyników, na jakie zasługuje. Pragnę też dowieść, że warto na mnie postawić w reprezentacji na igrzyskach – powiedziała Mingardi.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę