Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Czwarty z rzędu przełożony mecz Trentino

Serie A: Czwarty z rzędu przełożony mecz Trentino

Mecz pomiędzy Delta Despar Trentino i Saugella Monza, zaplanowany na środowy wieczór, został przełożony na późniejszy termin, ponieważ dzisiaj w szeregach Trento wykryto podejrzenie zakażenia koronawirusem. Czas potrzebny do uzyskania nowych wyników zespołu jest zbyt krótki, aby spotkanie mogło się odbyć.

To czwarty z rzędu mecz przełożony Delta Despar Trentino, po meczach z Cuneo, Chieri i Novarą. Mimo takich przypadków we włoskiej lidze, trzeba przyznać, że póki co rozgrywki w Italii idą dość sprawnie.Zarówno w męskich, jak i żeńskich rozgrywkach wprowadzono zapis o dopuszczeniu do gry zespołu, który ma nie więcej niż trzy potwierdzone przypadki zakażenia. Ten model na razie się sprawdza i problemy powstają dopiero w przypadkach podobnych do Trentino, kiedy zakażenie lub jego podejrzenie wymaga wykonania nowych testów, co wymusza przełożenie spotkań.

Dotychczas najpoważniejszą sytuacją w lidze jest przypadek Sir Safety Perugia, w którym zanotowano dużą ilość zakażeń i drużynę czeka przerwa w rozgrywkach. Jak na razie w męskich rozgrywkach zostało przełożonych tylko 3 na 48 meczów, z czego 2 dopiero w ostatniej kolejce spotkań. Nieco więcej przypadków odwołanych rywalizacji jest w lidze kobiet. Na razie nie odbyło się 9 z 54 pojedynków.

Dla przykładu w PlusLidze przełożeniu uległo 35 z dotychczasowych 77 meczów (licząc z obecną kolejką), natomiast w TAURON Lidze nie odbyło się 11 z 42 spotkań.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved