Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Seria gier kontrolnych pierwszoligowców

Seria gier kontrolnych pierwszoligowców

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już za niespełna dwa tygodnie rywalizację rozpocznie zaplecze PlusLigi. Pierwszoligowcy sprawdzają swoją formę w różnych meczach kontrolnych. W ostatnim czasie rozegrano trzy turnieje – w Siedlcach triumfowała Lechia Tomaszów Mazowiecki, we Wrześni  – Mickiewicz Kluczbork, a z organizowanego przez warszawską Legię turnieju niepokonany wyjechał drugoligowiec z Torunia. Mecze kontrolne z Netzhoppers KW i Cuprum Lubin ma za sobą Olimpia Sulęcin.

W piątek i sobotę w Siedlcach rozgrywany był Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Mostostalu Siedlce. W pierwszym półfinale Lechia Tomaszów Mazowiecki nie dała szans drugoligowej Arce Chełm. Inauguracyjną odsłonę tomaszowianie wygrali do 15. W dwóch kolejnych było znacznie więcej walki, ale za każdym razem lepsi okazywali się pierwszoligowcy. Więcej walki było w drugim meczu półfinałowym, w którym beniaminek I ligi postawił się gospodarzom. BAS wygrał pierwszego seta do 21, ale w kolejnych odsłonach nie zdołał już kontynuować równie skutecznej gry. Białostoczanie starali się, jednak następne partie padały już łupem KPS-u.Z wysokiego c w niedzielny mecz o 3. miejsce weszli siatkarze Arki Chełm. Drugoligowiec wygrał inauguracyjną odsłonę. Szybko sytuacja na boisku uległa zmianie i w drugiej partii to BAS zdominował rywala, triumfując o 11. W dwóch kolejnych setach siatkarze Arki poderwali się do walki, jednak nie zdołali już w żadnym z nich przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym to BAS stanął na najniższym stopniu podium siedleckiego turnieju. W finale również nie brakowało ciekawej rywalizacji. KPS wygrał pierwszą partię do 19. Wynik w następnych partiach rozstrzygał się dopiero w końcówce. Za każdym razem lepsi okazywali się podopieczni trenera Mielnika. Tym samym gospodarze zajęli 2. miejsce w turnieju, a po puchar sięgnęli tomaszowianie.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Mostostalu Siedlce:
półfinały:
Lechia Tomaszów Mazowiecki – CHKS Arka Chełm 3:0
(25:15, 25:21, 25:21)
KPS Siedlce – BAS Białystok 3:1
(21:25, 25:21, 25:18, 25:17)
mecz o 3. miejsce:
BAS Białystok – CHKS Arka Chełm 3:1
(23:25, 25:11, 25:20, 25:18)
finał:
KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3
(25:19, 23:25, 20:25, 23:25)


Za Olimpią Sulęcin seria gier kontrolnych. 1 września sulęcinianie udali się do Lubina. Z plusligowym Cuprum podopieczni trenera Chajca rozegrali cztery sety – dwa treningowe oraz dwa normalne. Wszystkie padły łupem gospodarzy. Już dzień później we własnej hali sulęcinianie podejmowali Netzhoppers KW. W piątek chociaż początkowo prowadzili goście, Olimpia odrobiła straty i wygrała inauguracyjną partię do 23. W kolejnych partiach nie brakowało walki, ale za każdym razem wynik rozstrzygał się na korzyść przyjezdnych. Podopieczni trenera Wasilkowskiego wygrywali kolejno do 23, 21 i 17. 3 września odbył się drugi sparing między Netzhoppers KW a Olimpią. Tym razem niemiecki zespół jeszcze bardziej zaznaczył swoją dominację nad polskim pierwszoligowcem. Inauguracyjną odsłonę drużyna prowadzona przez Tomasza Wasilkowskiego wygrała 26:24. Z seta na set przewaga Niemców była bardziej wyraźna, bowiem sulęcinianie zdobywali 17, 13 i 12 punktów.

Olimpia Sulęcin – Netzhoppers KW 1:3
(25:23, 23:25, 21:25, 17:25)
Netzhoppers KW – Olimpia Sulęcin 4:0
(26:24, 25:17, 25:13, 25:12)


We Wrześni rozegrano Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego. W piątkowych półfinałach Mickiewicz Kluczbork potrzebował tie-breaka, by pokonać Chrobrego Głogów, zaś w drugim meczu gospodarze okazali się lepsi od BKS-u Visły Proline Bydgoszcz po czterech setach. Dzień później głogowianie rozegrali kolejnego tie-breaka. Tym razem podopieczni trenera Walencieja w meczu o 3. miejsce musieli uznać wyższość bydgoszczan. W finale to kluczborczanie okazali się lepsi od Krispolu Września. Siatkarzom Mickiewicza do zwycięstwa w całym memoriale potrzebne były cztery sety. Nagrodę MVP otrzymał Marcin Jaskuła.

Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego:
półfinały:
Mickiewicz Kluczbork – Chrobry Głogów 3:2
BKS Visła Proline Bydgoszcz – Krispol Września 1:3
o 3. miejsce:
BKS Visła Proline Bydgoszcz – Chrobry Głogów 3:2
finał:
Krispol Września – Mickiewicz Kluczbork 1:3


W Warszawie odbył się VII Międzynarodowy Turniej City Volley Cup. Obok pierwszoligowej Legii Warszawa zagrały dwa zespoły drugoligowe – Sparta Grodzisk Mazowiecki oraz CUK Anioły Toruń, a także czeski zespół Black Volley Beskydy. Na inaugurację gospodarze mierzyli się z torunianami. Chociaż dwa sety grane były na przewagi, to tylko drugiego na swoim koncie zapisali warszawianie. W pozostałych wyraźnie lepsi byli siatkarze Aniołów a nagroda MVP powędrowała do Mateusza Podborączyńskiego. W drugim meczu tego dnia do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Pierwsze dwa sety wygrali Czesi, w dwóch kolejnych wyraźnie lepsi byli siatkarze Sparty. Piąty set był zacięty, ale ostatecznie padł łupem Black Volley Beskydy.

Drugi dzień rywalizacji otworzyło ciekawe starcie legionistów z Black Volley Beskydy. Pojedynek ten potrzebował tie-breaka, żeby wyłonić zwycięzcę. Drużyny wygrywały sety na przemian, a ostatnie słowo należało do siatkarzy z Warszawy. W starciu drugoligowców po dwóch setach był remis 1:1, ale w decydującej partii po grze na przewagi lepsi okazali się Torunianie. W popołudniowej serii meczów Anioły mierzyły się z ekipą z Czech, zaś gospodarze zagrali ze Spartą. Torunianie po trzech setach okazali się lepsi od rywali, dzięki czemu zakończyli cały turniej bez porażki. Legioniści również na zakończenie turnieju odnieśli zwycięstwo, w żadnym z trzech setów Sparta nie przekroczyła granicy 20 punktów.

Wyniki City Volley Cup 2022:
Legia Warszawa – CUK Anioły Toruń 1:3
(26;28, 27:25, 22:25, 20:25)
Sparta Grodzisk Maz. – Black Volley Beskydy 2:3
(17:25, 20:25, 25:20, 25:19, 13:15)
Legia Warszawa – Black Volley Beskydy 3:2
(25:21, 22:25, 25:14, 22:25, 17:15)
CUK Anioły Toruń – Sparta Grodzisk Maz. 2:1
(25:20, 20:25, 27:25)
CUK Anioły Toruń – Black Volley Beskydy 2:1
Legia Warszawa – Sparta Grodzisk Maz. 3:0
(25:20, 25:17, 25:19)

źródło: Anioły Toruń - Facebook, Chrobry Głogów - Facebook, KPS Siedlce - Facebook, Legia Warszawa Siatkówka - Facebook, Mickiewicz Kluczbork - Facebook, Olimpia Sulęcin Facebook, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę