Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Serhiy Kapelus: Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko

Serhiy Kapelus: Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jastrzębianie zaczęli bardzo agresywnie zagrywać, odrzucili nas od siatki, a my mieliśmy problem, aby utrzymać piłkę w grze. Jest to klasowy rywal, który dobrze zorganizowany ma system blok-obrona, więc ciężko było nam grać, tym bardziej, że większość piłek było rozgrywanych z czwartego metra – powiedział po przegranej z wicemistrzem Polski przyjmujący BBTS-u, Konrad Formela.

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała nie sprawili niespodzianki, przegrywając na wyjeździe 0:3 z Jastrzębskim Węglem. – Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko. Wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie, ale przed meczem powiedziałem chłopakom, że musimy pokazać to, nad czym pracujemy na treningach, a nie stwarzać sobie dodatkowej presji. Po prostu cieszyć się z gry i tyle – powiedział Serhiy Kapelus, trener BBTS-u Bielsko-Biała.Presja gospodarzy zaczynała się na zagrywce, a kłopoty gości – w przyjęciu. – Jastrzębianie zaczęli bardzo agresywnie zagrywać, odrzucili nas od siatki, a my mieliśmy problem, aby utrzymać piłkę w grze. Jest to klasowy rywal, który dobrze zorganizowany ma system blok-obrona, więc ciężko było nam grać, tym bardziej, że większość piłek było rozgrywanych z czwartego metra i musieliśmy walczyć na wysokiej piłce – stwierdził przyjmujący beniaminka, Konrad Formela.

W spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju szkoleniowiec gości nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Jake Hanesa, który w wielu meczach był liderem zespołu. – Wypadł nam z gry Jake, który doznał kontuzji barku. Na jego miejsce wszedł Daulton. Oprócz kontuzji mamy w składzie trochę rotacji, co nie pomaga. No ale pracujemy dalej i mam nadzieję, że poprawimy swoją grę – zaznaczył Kapelus.

Po powrocie do PlusLigi BBTS nie może za bardzo się w niej odnaleźć. Na razie zajmuje ostatnią pozycję w tabeli i musi walczyć o uniknięcie spadku do I ligi. Liczy, że w kluczowych meczach będzie mógł dalej liczyć na wsparcie kibiców. – Ten sezon nie układa się tak jak sobie wymarzyliśmy, więc cieszymy się, że kibice wspierają nas w trudnych chwilach. Mam nadzieję, że będą z nami do ostatniego meczu – podkreślił zawodnik drużyny z Bielska-Białej.

W kolejnym spotkaniu zmierzy się ona z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Ponownie nie będzie faworytem, ale liczy, że tym razem uda jej się sprawić niespodziankę. – Jest to rywal, który może jeszcze mocniej zagrywać niż Jastrzębski Węgiel. Pamiętam to jeszcze z pierwszej kolejki. Jest to bardzo fizyczny zespół, więc musimy przygotować się, aby utrzymać jego dobry serwis. Jeśli rywale będą dobrze dysponowani w tym elemencie, to mogą nam sprawić dużo kłopotów – zakończył Formela.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę