Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sergio kandydatem na wiceprezydenta krajowej federacji

Sergio kandydatem na wiceprezydenta krajowej federacji

fot. archiwum

Sérgio Dutra dos Santos, znany jako Sergio lub Serginho, po zakończeniu siatkarskiej kariery znalazł się na liście kandydatów do władz brazylijskiej federacji. – Zawsze myślałem o tym, by oddać siatkówce to, co od niej dostałem. Tak wiele jest do zrobienia – mówi dwukrotny mistrz olimpijski, były libero reprezentacji Brazylii.

Były libero brazylijskiej reprezentacji Sérgio Dutra dos Santos (Sergio) jest kandydatem na wiceprezydenta brazylijskiej federacji siatkówki. W wyborach, które mają się odbyć w styczniu przyszłego roku Sergio kandyduje z listy Marco Tulio Teixeiry, byłego członka Rady Dyrektorów FIVB, wiceprezydenta federacji południowoamerykańskiej CSV.– Zawsze myślałem o tym, by oddać siatkówce to, co od niej dostałem. Tak wiele jest do zrobienia. Ta potrzeba narastała po tym, jak skończyłem grę pod koniec ostatniego sezonu. Sporo o tym myślałem i zdecydowałem, że będę częścią tego ruchu na rzecz zmian w brazylijskiej siatkówce. Rozumiem, jak działa siatkówka na boisku, znam problemy sportowców, klubów i sponsorów, teraz chcę się więcej dowiedzieć o potrzebach federacji stanowych – powiedział dwukrotny mistrz olimpijski w wywiadzie dla Web Volei.

Kontrkandydatem Teixeiry i Sergio ma być obecny prezydent brazylijskiej federacji Walter Pitombo Laranjeiras i jego zastępca Radames Lattari, który przez lata był trenerem we włoskiej Serie A.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved