Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sergiej Kapelus zakończył karierę

Sergiej Kapelus zakończył karierę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ukraiński siatkarz Sergiej Kapelus zdecydował się zakończyć karierę. Z BBTS-em Bielsko-Biała w minionym sezonie wywalczył awans do PlusLigi. Na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej już go jednak nie zobaczymy, ale nie oznacza to, że rozstaje się on z bielskim zespołem.

Informację o zakończeniu przez Sergieja Kapelusa kariery siatkarskiej podał w mediach społecznościowych klub z Bielska-Białej. Jednocześnie poinformowano, że Ukrainiec nie rozstaje się z zespołem. Od przyszłego sezonu będzie pełnił w nim nową rolę, choć na razie nie podano jeszcze jaką.Z BBTS-em Kapelus związany jest od 2019 roku, choć reprezentował jego barwy również w latach 2014-2016. W zakończonym niedawno sezonie na zapleczu ekstraklasy świętował z nim awans do PlusLigi.

Sergiej Kapelus przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzimym kraju. Do Polski trafił w 2008 roku i przez dwa sezony był zawodnikiem AZS-u Politechniki Warszawskiej. Następnie przeniósł się do Siatkarza Wieluń, a po roku został przyjmującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z tym zespołem odniósł swoje największe sukcesy. Wraz z nim w latach 2011-2013 sięgnął bowiem po Puchar Polski oraz srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju. Po zakończeniu sezonu 2012/2013 wrócił na Ukrainę, gdzie dołączył do Lokomotiwu Charków, zdobywając z nim kolejne trofea – puchar i mistrzostwo Ukrainy. W następnym roku ponownie zawitał jednak na parkiety polskiej ligi i po raz pierwszy związał się wtedy z BBTS-em. Był również zawodnikiem GKS-u Katowice oraz AZS-u Olsztyn.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę