Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sergiej Kapelus: Staramy się iść do przodu

Sergiej Kapelus: Staramy się iść do przodu

fot. Klaudia Piwowarczyk

BBTS Bielsko-Biała ponownie po pięciu setach pokonał zespół z Radomia. – Mamy nad czym pracować, były słabsze momenty i elementy, które trzeba poprawiać. Jednak wiemy co trzeba robić lepiej. Uważam, że idziemy w dobrym kierunku. Na treningach staramy się robić to, co nam do tej pory nie wychodzi. Trochę może nam pomóc to, że wygraliśmy, strona mentalna jest bardzo ważna – przyznał trener Sergiej Kapelus.

W swoim ostatnim meczu w 2022 roku BBTS Bielsko-Biała na wyjeździe pokonał Cerrad Eneę Czarnych Radom. Mimo prowadzenia 2:0 bielszczanie nie zdołali dopisać do swojego konta kompletu punktów. Siatkarze z Radomia doprowadzili do tie-breaka, ale nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym bielszczanie zakończyli serię porażek. – Bardzo trudne spotkanie i oczywiście bardzo cieszę się, że wygraliśmy ten mecz. Szczerze mówiąc to bardzo fajne uczucie, którego już trochę zapomniałem. Oczywiście po tej wygranej myślę, że warto ciężko trenować, spędzać dużo czasu w hali, żeby później czuć coś takiego po wygranym meczu – powiedział Sergiej Kapelus.Dla bielszczan był to drugi tie-break z rzędu. Dość niespodziewanie podopieczni trenera Kapelusa przed świętami Bożego Narodzenia we własnej hali podzielili się punktami z PGE Skrą Bełchatów. – Zagraliśmy dobrze ze Skrą. Uważam, że dobrze zagraliśmy też z Czarnymi Radom. Mamy nad czym pracować, były słabsze momenty i elementy, które trzeba poprawiać. Jednak wiemy co trzeba robić lepiej. Uważam, że idziemy w dobrym kierunku. Na treningach staramy się robić to, co nam do tej pory nie wychodzi. Trochę może nam pomóc to, że wygraliśmy, strona mentalna jest bardzo ważna. Staramy się iść do przodu – stwierdził szkoleniowiec BBTS-u.

BBTS-u podobnie jak inne zespoły PlusLigi nie omijają problemy zdrowotne. W Radomiu obecni byli obaj rozgrywający, ale tylko Pierre Pujol był zdrowy. – Dopadł nas jakiś wirus, który szczególnie Radka Gila wprowadził w taki stan, że nie mogliśmy z niego skorzystać. Dziękuję, że w ogóle był przebrany i był na rozgrzewce w tym meczu. Pozwoliłem mu być na ławce, siedzieć obok nas. Naprawdę uważam, że może to nie wyglądało dobrze z boku, jak siedział oparty o ławkę, ale biedak naprawdę czuł się bardzo źle. Czekał, żeby nam pomóc i był gotowy mimo że czuł się naprawdę fatalnie – zakończył Kapelus.

Mimo zwycięstwa BBTS Bielsko-Biała pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli PlusLigi. Do przedostatnich radomian bielszczanie tracą pięć punktów. Obie drużyny w tym sezonie wygrały tylko dwa mecze.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę