Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serbski mistrz olimpijski pomoże irlandzkiej siatkówce

Serbski mistrz olimpijski pomoże irlandzkiej siatkówce

fot. zbiory prywatne

Irlandzka siatkówka to dla wielu dość egzotycznie brzmiące zestawienie, ale poza głównym nurtem sportowych zdarzeń w tej dyscyplinie, piłka siatkowa jest obecna wszędzie na świecie, także na Wyspach. W Irlandii postanowiono nieco wzmocnić jakość siatkówki, zarówno w wymiarze sportowym, jak i wizerunkowym.

Krokiem w tym kierunku ma być zawiązanie współpracy z legendą siatkówki Vladimirem Grbicem. Złoty medalista olimpijski z Sydney dostarczy Irlandczykom czterotygodniowy webinar szkoleniowy.Program Serba ma się skupić na podstawowych informacjach i poradach dopasowanych dla trenerów, nauczycieli i rodziców. Każda 45-minutowa sesja prezentacji będzie zakończona panelem pytań i odpowiedzi.

Prezes irlandzkiej federacji Grainne Culliton jest entuzjastycznie nastawiona do tego projektu. – Jesteśmy podekscytowani faktem, że nasz przyjaciel „Vanja” wraca do Irlandii, żeby pomagać i inspirować naszych trenerów, nauczycieli i zawodników. Jako fenomenalny zawodnik Vanja jest wzorem dla trenerów w rozwijaniu pasji i umiejętności naszych dzieci przez zabawę, a jednocześnie wiązaniu ich z tą dyscypliną. Namawiamy wszystkich do skorzystania z programu i czerpania wiedzy z całościowej wizji siatkówki Vladimira. 

 

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved