Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serbski atakujący dołączył do drużyny mistrza Rosji

Serbski atakujący dołączył do drużyny mistrza Rosji

fot. Katarzyna Antczak

Serbski atakujący, który w ubiegłbym sezonie występował w barwach Biełogorie Biełgorod, zmieni klub. Dražen Luburić przeniesie się do Lokomotiwu Nowosybirsk, który w zeszłym sezonie wywalczył mistrzostwo Rosji. Siatkarz związał się z drużyną rocznym kontraktem.

Dražen Luburić swoją zawodową karierę rozpoczął w klubie OK Vojvodina Nowy Sad, z którym wywalczył Puchar Challenge. W 2016 roku trafił do PGE Skry Bełchatów, jednak nie zabawił tam długo i jeszcze w tym samym roku przeniósł się do JT Thunders. W sezonie 2017/18 bronił barw Zenitu Sankt Petersburg, z którym wywalczył srebrny medal ligi rosyjskiej. Rok później trafił do Halkbanku Ankara, a w ubiegłych rozgrywkach występował w Biełogorie Biełgorod. Siatkarz jest także członkiem kadry Serbii. Wraz z reprezentacją wywalczył złoto Ligi Światowej, kiedy Final Six odbywało się w Krakowie. Atakujący ma na swoim koncie również złoty medal mistrzostw Europy zdobyty w ubiegłym roku.Dražen Luburić zdecydował się zmienić otoczenie i w kolejnych rozgrywkach będzie bronić barw Lokomotiwu Nowosybirsk. W ubiegłym sezonie zawodnicy prowadzeni przez Plamena Konstantinowa zdobyli pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju. W zespole będzie występował wraz ze swoim kolegą z reprezentacji, Marko Ivoviciem.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę