Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serbski atakujący dołączył do drużyny mistrza Rosji

Serbski atakujący dołączył do drużyny mistrza Rosji

Serbski atakujący, który w ubiegłbym sezonie występował w barwach Biełogorie Biełgorod, zmieni klub. Dražen Luburić przeniesie się do Lokomotiwu Nowosybirsk, który w zeszłym sezonie wywalczył mistrzostwo Rosji. Siatkarz związał się z drużyną rocznym kontraktem.

Dražen Luburić swoją zawodową karierę rozpoczął w klubie OK Vojvodina Nowy Sad, z którym wywalczył Puchar Challenge. W 2016 roku trafił do PGE Skry Bełchatów, jednak nie zabawił tam długo i jeszcze w tym samym roku przeniósł się do JT Thunders. W sezonie 2017/18 bronił barw Zenitu Sankt Petersburg, z którym wywalczył srebrny medal ligi rosyjskiej. Rok później trafił do Halkbanku Ankara, a w ubiegłych rozgrywkach występował w Biełogorie Biełgorod. Siatkarz jest także członkiem kadry Serbii. Wraz z reprezentacją wywalczył złoto Ligi Światowej, kiedy Final Six odbywało się w Krakowie. Atakujący ma na swoim koncie również złoty medal mistrzostw Europy zdobyty w ubiegłym roku.

Dražen Luburić zdecydował się zmienić otoczenie i w kolejnych rozgrywkach będzie bronić barw Lokomotiwu Nowosybirsk. W ubiegłym sezonie zawodnicy prowadzeni przez Plamena Konstantinowa zdobyli pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju. W zespole będzie występował wraz ze swoim kolegą z reprezentacji, Marko Ivoviciem.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it