Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Serbska atakująca oficjalnie w Chemiku

Serbska atakująca oficjalnie w Chemiku

fot. Michał Szymański

Potwierdziły się medialne spekulacje o powrocie do TAURON Ligi Jovany Brakocević-Canzian. Serbska atakująca związała się z Grupą Azoty Chemikiem Police, w którym zastąpi Gyselle Silvę. Powinna stanowić duże wzmocnienie dla mistrza Polski.

W środę Grupa Azoty Chemik Police odkrył kolejną kartę w składzie na sezon 2020/2021. Potwierdziły się medialne spekulacje o zainteresowaniu mistrza Polski serbską atakującą. Do Polski zdecydowała się wrócić Jovana Brakocević-Canzian, która w nadchodzącym sezonie ma być jednym z filarów drużyny prowadzonej przez Ferhata Akbasa. W zespole z Polic będzie następczynią kubańskiej atakującej, Gyselle Silvy, która spodziewa się dziecka, więc musiała zrobić sobie przerwę od gry w siatkówkę.Jovana Brakocević-Canzian jest doświadczoną atakującą, która grała między innymi w lidze chińskiej, japońskiej, azerskiej, rumuńskiej, tureckiej, włoskiej. Ma za sobą także już jeden sezon spędzony w Polsce. W rozgrywkach 2018/2019 występowała w Grot Budowlanych Łódź. Była niekwestionowaną liderką łódzkiej drużyny, doprowadzając ją do wicemistrzostwa Polski. W finale jej drużyna musiała uznać wyższość ŁKS-u, ale sama Brakocević-Canzian w całym sezonie zdobyła aż 639 punktów, co stanowi rekordowy wynik w polskich rozgrywkach. Ostatni sezon spędziła w Serie A, broniąc barw Igor Gorgonzola Novara.

Na swoim koncie ma także wiele występów w serbskiej reprezentacji, z którą zdobyła między innymi wicemistrzostwo olimpijskie w 2016 roku. Wywalczyła także brązowy medal mistrzostw świata, a także złoty i srebrny krążek mistrzostw Europy. Dwukrotnie wygrała również Grand Prix (obecnie Liga Narodów).

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2020/2021

źródło: Chemik Police TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved