Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Serbki sprawdzały formę z Włoszkami

Serbki sprawdzały formę z Włoszkami

Reprezentacja Polski 21 sierpnia zagra przeciwko Serbkom podczas mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Guidettiego sprawdzają właśnie swoją formę w meczach przeciwko Włoszkom. Poniedziałkowe spotkanie przegrały 0:5, zaś we wtorek spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

5:0 dla Włoszek w poniedziałek

Reprezentacje kobiet przygotowują się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy. Jedne z przeciwniczek Polek w grupie – Serbki bez udziału publiczności sprawdzały swoją formę na tle Włoszek. Pierwszy mecz we Florencji odbył się w poniedziałek. Drużyny rozegrały pięć setów na pełnym dystansie. Wszystkie padły łupem Włoszek. Dwa sety grane były na przewagi. Podopieczne trenera Mazzantiego górowały na siatce, atakując z 43% skutecznością (37% Serbek). Siatkarki z Serbii częściej punktowały blokiem (13 do 10).

Liderką przyjezdnych była Tijana Bosković, która zdobyła 21 punktów – skończyła 20 z 47 ataków (43% skuteczności, 4 błędy 2 ataki zablokowane) i dołożyła jeden blok. Żadna z pozostałych siatkarek z Serbii nie przekroczyła bariery 10 punktów. Po drugiej stronie siatki liderkami były Miriam Sylla i Paola Egonu – obie zdobyły 17 punktów. Pierwsza z nich wystąpiła w pierwszych trzech setach, atakowała z 44% skutecznością i dołożyła dwa bloki. Egonu wchodziła głównie na zmiany, tylko czwartego seta grała od początku. Atakowała z 46% skutecznością, raz zablokowała rywalki a posłała aż 3 asy.

Włochy – Serbia 5:0
(25:20, 25:19, 27:25, 25:23, 29:27)

Włochy: Luban (10), Orro, Pietrini (6), Danesi (11), Nwakalor (9), Sylla (17), Fersina (libero) oraz Degradaci (4), Villani (2), Bosio (1), Bossetti (4), Egonu (17), Squarcini (3), Omoruyi (5), Gennari i Pariochiale (libero)
Serbia: Stevanović (7), Ognejnović (1), Lozo (4), Aleksić (9), Bosković (21), Busa (6), Jeglić (libero) oraz Lazović (5), Drca (3), Popowić (8), Uzelac (5), Kuyrtagić (4), Bjelica (2) i Pusić (libero)

Remis we wtorek

We wtorek rozegrano drugie spotkanie we Florencji. Tym razem Serbki w drugiej części spotkania pokazał się z lepszej strony i doprowadziły do remisu. Włoszki zagrały znacznie słabiej w ataku. Ich skuteczność wyniosłą 38% przy 41% skuteczności Serbek. Tym razem gospodynie lepiej zaprezentowały się w bloku (11 do 7). Włoszki szczególnie w drugim secie popisały się wieloma asami serwisowymi (6 pkt w 2. odsłonie, 15 pkt. w całym spotkaniu przy 8 pkt. w tym elemencie Serbek). Po raz pierwszy w barwach seniorskiej reprezentacji Włoch wystąpiła Jekaterina Antropowa.

Tym razem to właśnie Jekaterina Antropowa była najczęściej punktującą w szeregach Włoszek. Zdobyła 17 punktów. W pierwszych dwóch setach wchodziła na zmiany, w dwóch pozostałych rozpoczynała w wyjściowym składzie. Była autorką 5 asów, do tego dołożyła dwa punktowe bloki i 10 celnych ataków (53% skuteczności). Ofensywa Serbek ponownie opierała się na Tijanie Bosković, która atakowała z 57% skutecznością.

Włochy – Serbia 2:2
(25:18, 25:19, 20:25, 25:27)

Włochy: Pietrini (7), Danesi (2), Egonu (14), Sylla (11), Luban (9), Orro (5), Fersino (libero) oraz Bosio, Nwakalor (3), Squarcini (1), Omoruyi, Antropowa (17) i Pariochiale (libero)
Serbia: Ognjenović (4), Busa (3), Popović (7), Bosković (17), Uzelac (7), Stevanović (2), Jegdić (libero) oraz Lazović (1), Drca (2), Aleksić (8), Lozo (10) i Pusić (libero)

źródło: inf. własna, volleyball.it