Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serbka zamieniła Łódź na Monzę

Serbka zamieniła Łódź na Monzę

Po dwóch sezonach spędzonych w ŁKS-ie Commercecon Łódź Katarina Lazović przeniosła się do Włoch, a dokładniej do Saugelli Monza, w której będzie występowała w sezonie 2021/2022. Obecnie wraz z reprezentacją Serbii bierze udział w Lidze Narodów.

Przez dwa ostatnie sezony Katarina Lazović była jedną z liderek ŁKS-u Commercecon Łódź. Wraz z polskim klubem rywalizowała nie tylko w TAURON Lidze i Pucharze Polski, ale także w Lidze Mistrzyń. W minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w polskich rozgrywkach, pokonując w walce o podium E.Leclerc Moya Radomkę Radom. Wcześniej występowała w Vizurze Belgrad, gdzie stawiała pierwsze siatkarskie kroki. Z serbskim klubem wywalczyła mistrzostwa kraju, Puchar oraz Superpuchar Serbii.Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Serbii. Wraz z drużyną prowadzoną przez Zorana Terzicia wywalczyła mistrzostwo Europy w 2019 roku. Obecnie wraz z kadrą bierze udział w Lidze Narodów. Pod nieobecność kilku czołowych zawodniczek jest jedną z liderek reprezentacji walczącej w Rimini.

Jestem zachwycona nową przygodą. Nie mogę się doczekać, kiedy dotrę do Monzy. To jeden z najsilniejszych klubów w lidze włoskiej. Po dwóch latach w Polsce mam ochotę zagrać w tym klubie. Już żyję tym nowym wyzwaniem. W tej chwili jestem w Rimini na Lidze Narodów i muszę przyznać, że nie mogę się doczekać, kiedy przyjadę i zamieszkam we Włoszech, bo lubię w tym kraju wszystko – powiedziała Katarina Lazović, która liczy, że we Włoszech będzie już grała mecze z kibicami na trybunach. – Słyszałam, że mamy wielu fanów. Nie mogę się doczekać, aby zagrać przed nimi. Chciałabym też podziękować klubowi za to, że chciał mnie zatrudnić, bo będę miała okazję, żeby sprawdzić się w jednej z najsilniejszych lig na świecie – dodała nowa zawodniczka Saugelli.

W Monzy nie ukrywają radości z zakontraktowania serbskiej przyjmującej. – Lazović to wielki talent. Mimo tego, że jest młodą zawodniczką, ma już doświadczenie na arenie międzynarodowej i jest obdarzona wspaniałą osobowością: to nie przypadek, że jest kapitanem serbskiej drużyny, która rywalizuje w VNL 2021 w Rimini. Cieszymy się, że mamy ją w naszym zespole. Uważam, że jest dla nas świetnym zakupem zarówno na teraźniejszość, jak i na przyszłość – stwierdził dyrektor sportowy Claudio Bonati.

źródło: inf. własna, verovolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę