Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Warda: Może przyjść słabszy moment

Sebastian Warda: Może przyjść słabszy moment

fot. Miłosz Kozakiewicz - plusliga.pl

– Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się takiego meczu. Cały tydzień jednak na treningach wyglądał w miarę przyzwoicie, biorąc pod uwagę to, ile mieliśmy przerwy od treningów i na to jak dotknął nas koronawirus. Mimo trudnych warunków potrafiliśmy dojść do pewnego poziomu i rozegrać dobry mecz – powiedział Sebastian Warda, środkowy Ślepska Malow Suwałki.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki z przytupem wrócili do rywalizacji w PlusLidze po przerwie związanej z wykryciem w ich szeregach koronawirusa. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrali ważny mecz w Lubinie, nie pozwalając rywalom wygrać żadnego seta. Po spotkaniu przyznawali, że taki wynik nawet dla nich był zaskoczeniem.Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się takiego meczu. Cały tydzień jednak na treningach wyglądał w miarę przyzwoicie, biorąc pod uwagę to, ile mieliśmy przerwy od treningów i na to jak dotknął nas koronawirus. Mimo trudnych warunków potrafiliśmy dojść do pewnego poziomu i rozegrać dobry mecz – powiedział Sebastian Warda.

Nie ukrywa on, że przy tak szarpanym sezonie może przytrafić się trudniejszy moment i obniżka formy, na co siatkarze Ślepska muszą być przygotowani. – Musimy mieć jednak w głowie to, że może przyjść ten słabszy moment i trzeba będzie go przetrzymać. Kluczowa będzie koncentracja na kolejne mecze i granie swojej siatkówki. Jak będziemy prezentować się tak jak w Lubinie, to możemy zajść daleko – ocenił środkowy drużyny znad Czarnej Hańczy.

Siatkarze z Suwałk po kwarantannie spokojnie wchodzili w trening. Mieli też mocniejsze jednostki ćwiczeń. Wszystko po to, aby odbudować się fizycznie. Po wyniku spotkania w Lubinie widać, że to im się udało. – Na początku musieliśmy zaadaptować się do wysiłku po przerwie, potem weszliśmy na większe obciążenia i ciężkie treningi, a przed samym meczem mieliśmy spokojniejsze treningi. Po długiej podróży do Lubina też mieliśmy spokojniejsze zajęcia. Myślę, że to był klucz do naszej wygranej. Potrafiliśmy zachować proporcje i wyjść na mecz w pełni gotowi fizycznie, mimo tego, że mieliśmy taką przerwę od treningów – zakończył Sebastian Warda.

źródło: inf. własna, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved