Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sebastian Tylicki: Nie podejmuję się typowania faworytów

Sebastian Tylicki: Nie podejmuję się typowania faworytów

fot. Gwardia Wrocław

Anioły Toruń, Aeka Tempo Chełm, BAS Białystok i MKST Astra Nowa Sól zagrają od piątku do niedzieli w finałowym turnieju o awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarzem będzie ten ostatni zespół.

– Nie podejmuję się typowania faworytów – mówi trener toruńskich siatkarzy Sebastian Tylicki. – Stawka drużyn jest bardzo wyrównana. Od razu po półfinałowych zawodach u nas, gdzie razem z BAS-em Białystok wywalczyliśmy awans do finałowego turnieju. Na razie pracowaliśmy m.in. nad taktyką własną, a w tym tygodniu przerobimy już taktykę na określonych rywali. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy dobrze czują się i są pełni gotowi do walki.W finałowym turnieju zagrają dwa najlepsze zespoły po fazie zasadniczej z grupy pierwszej (MKST Astra i Anioły) oraz dwa najlepsze z grupy drugiej (BAS, Arka Tempo). – Ten fakt najlepiej pokazuje, które grupy były mocniejsze, a które słabsze. Jeszcze raz podkreślę, że do gry w Nowej Soli stanie wyrównana stawka drużyn, a wygranej bądź porażce może zadecydować kondycja, mocne nerwy czy długość ławki rezerwowej – powiedział trener Aniołów Toruń.

W drugiej lidze siatkarze Arki Tempa Chełm występuje dopiero drugi sezon. Od początku tego sezonu widać było, że zamiary mieli i mają bardzo poważne. Najlepszym tego dowodem był transfer Olega Krikuna. – Rzeczywiście, w 2020 roku po raz pierwszy zagraliśmy w drugiej lidze. Była to grupa chłopaków z trzeciej ligi, wzmocniona czterema zawodnikami z przeszłością drugoligową. Zagraliśmy bardzo fajny sezon. Trochę ponad stan i nieoczekiwanie, bo po rundzie zasadniczej byliśmy na czwartym miejscu, a w play-off pokonaliśmy Kozienice, które były pierwsze – mówił w grudniu w rozmowie z pzps.pl chełmski szkoleniowiec Seweryn Czarnecki. I jak dodaje „apetyty zostały rozbudzone, a miasto Chełm dostrzegło, że jest potencjał zarówno w drużynie, jak i wśród kibiców.”

Po tym sezonie widać, że Arka Tempo ma dalej wilczy apetyt na zwycięstwa oraz sukcesy i mierzy bardzo wysoko. Awans do finałowego turnieju zespół wywalczył w Wieluniu, ustępując Astrze i pozostawiając w pokonanym polu MKS Andrychów oraz miejscowy WKS.

Program turnieju:

piątek – 6.05.2022
17:00 – MKST Astra Nowa Sól – Anioły Toruń
20:00 – BAS Białystok – Arka Tempo Chełm

sobota – 7.05.2022
13:00 – Arka Tempo Chełm – Anioły Toruń
16:00 – BAS Białystok – MKST Astra Nowa Sól

niedziela – 8.05.2022
13:00 – Anioły Toruń – BAS Białystok
16:00 – MKST Astra Nowa Sól – Arka Tempo Chełm

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę