Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sebastian Świderski: Wielki dzień polskiej siatkówki

Sebastian Świderski: Wielki dzień polskiej siatkówki

fot. Klaudia Piwowarczyk

— Silna reprezentacja to też silna liga i taki wieczór jest tego dowodem. To wielki dzień polskiej siatkówki, bo w finale na ziemi włoskiej spotkały się dwie polskie drużyny. Dlatego już przed tym meczem podkreślałem, jako prezes czuję się zwycięzcą – mówi szef PZPS Sebastian Świderski.  W finale Ligi Mistrzów ZAKSA okazała się lepsza od Jastrzębskiego Węgla po tie-breaku.

ZAKSA szybko podniosła się po porażkach w finale PlusLigi. — Nikt się nie spodziewał, że po takich trzech ciosach, jakie Jastrzębski Węgiel zadał w finale ligi, ZAKSA się postawi i wygra ten puchar. ZAKSA po raz kolejny pokazała, że potrafi wychodzić z trudnych momentów i wygrać. W sobotnim finale też mieli momenty słabości. Prowadzili czterema, pięcioma punktami i robił się remis. W czwartym secie mieli kilka piłek meczowych, ale to jastrzębianie doprowadzili do tie-breaka. Tam znów dochodziło do zwrotów akcji. ZAKSA to jest wielka drużyna i widać, że ze sobą tworzy wspaniałą atmosferę i zbudowała coś wielkiego – chwali triumfatorów Ligi Mistrzów prezes Świderski.Czy teraz, po trzecim z rzędu, triumfie ZAKSY w najważniejszym z europejskich pucharów, głos z polskiej strony w kwestii podejmowania kluczowych decyzji w światowej i kontynentalnej federacji, będzie bardziej słyszalny? — To nie ma znaczenia. Te struktury są dość skostniałe i trudno się przebić. Mówi się, że kropla drąży skałę i my też będziemy chcieli sugerować, co robić, aby siatkówka jako dyscyplina podnosiła poziom i była bardziej przyjazna dla kibiców – mówi wprost Świderski.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes PZPS przyznawał natomiast, że według niego lepiej sprawdzał się system, w którym decydujące mecze w Lidze Mistrzyń i Lidze Mistrzów rozgrywano w formule Final Four z półfinałami i meczem o brąz. — W nowym systemie Super Finałów (rozgrywane tego samego dnia, w tej samej hali finał kobiet i mężczyzn – red.) nikt nie pamięta o półfinalistach, a to też duże osiągnięcie dotrzeć do tego etapu – uważa Świderski.

GALERIA Z MECZU FINAŁOWEGO LM
GALERIA Z CEREMONI DEKORACJI

źródło: przegladsportowy.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę