Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Świderski: Powrót mentalny jest bardzo ważny

Sebastian Świderski: Powrót mentalny jest bardzo ważny

W sobotę o 17:30 w katowickim Spodku rozpocznie się pierwszy półfinał tegorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zmierzą się w nim z reprezentacją Słowenii. – Polacy nie patrzą wstecz. Podkreślają w rozmowach, że przeszłość zostawiają za sobą. Skupiają się na sobocie. Zdają sobie sprawę o co walczą, na jakim etapie są. Dla nich zwycięstwo w półfinale nie będzie zmazaniem plamy i zrekompensowaniem porażki w Tokio, natomiast to dobry bodziec w ich karierach – zauważył Sebastian Świderski.

W półfinale mistrzostw Europy Polaków czeka starcie ze Słoweńcami. Biało-czerwoni nie mają najlepszych wspomnień z rywalizacji z tą reprezentacją. – Polacy nie patrzą wstecz. Podkreślają w rozmowach, że przeszłość zostawiają za sobą. Skupiają się na sobocie. Zdają sobie sprawę o co walczą, na jakim etapie są. Dla nich zwycięstwo w półfinale nie będzie zmazaniem plamy i zrekompensowaniem porażki w Tokio, natomiast to dobry bodziec w ich karierach. Powrót mentalny jest bardzo ważny. Trzeba wrócić do równowagi – podkreślił Sebastian Świderski.W ćwierćfinale Polacy gładko pokonali Rosjan, grając jeden z najlepszych meczów w ostatnim czasie. – Oczekujemy powtórki w półfinale, chociaż każdy mecz jest inny. Wszystko zależy od rywala. Gra się na tyle, na ile pozwala przeciwnik. Mecz wyszedł nam rewelacyjnie. Było widać u Rosjan brak Maksima Michajłowa. Zastępcy robili co mogli, ale niemal w pojedynkę trudno wygrać którekolwiek spotkanie. Nie ma co rozmyślać na ten temat. Zapomnijmy o tej rywalizacji. Myślmy o Słowenii. Wielu siatkarzy stamtąd występowało albo będzie występowało w polskiej lidze – zauważył były reprezentant Polski.

Wiele wskazuje na to, że Vital Heynen na mistrzostwach Europy zakończy swoją współpracę z reprezentacją Polski. – O jego przyszłości zdecyduje PZPS. Co do trenera… pokazywał już kilka razy w trakcie mistrzostw, że doskonale się bawi z publicznością. Mniej skupia się na zawodnikach i drużynie. Bardziej na pobocznych kwestiach. Widać, że mu to nie przeszkadza. Praca selekcjonera jest bardzo stresująca i trudna – przyznał Świderski. – Trzeba przeanalizować jego pracę. Sezon w 2021 roku jeszcze trwa. Turniej trwa. Potrzeba cierpliwości. W poniedziałek pojawią się pierwsze momenty refleksji. Pojawią się pytania: „Co zostało osiągnięte? Co przed nami? Czy jest potrzebna rozmowa ze środowiskiem siatkarskim?”. Wtedy wyciągniemy wniosku – dodał.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę