Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Pawlik: Nie wiemy, co będzie dalej

Sebastian Pawlik: Nie wiemy, co będzie dalej

fot. Klaudia Piwowarczyk

– To były wzruszające chwile. Mówił trener, przemawiał też kapitan. Zabierali głos wszyscy, którzy mieli na to ochotę. Czy trener pożegnał się? Podziękował. I to było mocno emocjonalne. To było podsumowanie czteroletniej pracy – powiedział Sebastian Pawlik, asystent Vitala Heynena, trenera kadry polskich siatkarzy, którzy w niedzielę sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Europy.

Wydaje się, że tym turnieju w reprezentacji Polski kończy się pewna epoka. Wszystko wskazuje na to, że drużyna mistrzów świata będzie nowego trenera.Byliśmy ze sobą cztery lata. Teraz nie wiemy, co będzie dalej. Każdy ma pewnie w głowie pomysł, na to jak to wszystko będzie wyglądało. Najbliższe tygodnie pokażą, co się stanie z trenerem i sztabem – mówił Pawlik, który w 2017 roku sięgnął z drużyną juniorów po tytuł mistrza świata.

Bez dwóch zdań najtrudniejszym momentem dla kadry prowadzonej przez Heynena była porażka w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio z Francją. Wszyscy widzieliśmy emocje naszych siatkarzy. Była wściekłość i łzy. To, co wydarzyło się w stolicy Japonii, mocno przeżyli też trenerzy.

Nas tak nie widać jak chłopaków. Emocje siatkarzy były pokazywane w telewizji bardzo często. My, trenerzy, też bardzo przeżywaliśmy to, co się stało. Nie było to tak widoczne, bo jesteśmy ludźmi w cieniu. Przeżycia i emocje były jednak takie same jak u zawodników – opowiadał Pawlik, który jest szalenie pracowitym i skromnym trenerem.

Kilka tygodni po tej imprezie polscy siatkarze wywalczyli brązowy medal ME, ale jest on tak trochę na osłodę łez. Liczyli na walkę o złoto, by odbić sobie tokijskie niepowodzenie. Teraz więc ten sukces nie cieszy tak bardzo, ale z pewnością był bardzo potrzebny.

Ten brązowy medal smakuje bardzo dobrze. Po nieudanych igrzyskach olimpijskich gra i walka wcale nie były takie proste. W tych mistrzostwach były różne momenty – lepsze i gorsze – ale wszystko kończy się medalem. W tej sytuacji ten medal smakuje jak złoto – przyznał Pawlik.

*Cały materiał Tomasza Kalemby w serwisie Onet.pl

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę