Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sebastian Kaczmarek trenerem GWR Beach Volleyball

Sebastian Kaczmarek trenerem GWR Beach Volleyball

fot. eWinner Gwardia Wrocław

Sebastian Kaczmarek, wicemistrz świata juniorów, mistrz Europy juniorów i kadetów oraz uczestnik Pucharów Świata i medalista seniorskich mistrzostw Polski, dołącza do teamu GWR Beach Volleyball. Będzie głównym trenerem siatkarzy plażowych.

Sebastian Kaczmarek w siatkówkę plażową gra od 15. roku życia. Swoją drogę siatkarską na piachu rozpoczął w Krotoszynie, tworząc duet z Łukaszem Kaczmarkiem. – Siatkówka plażowa to najlepsza alternatywa dla siatkarzy halowych podczas przerwy po sezonie na parkiecie. Dodatkowo z roku na rok stawia coraz pewniejsze kroki jako odrębna dziedzina siatkówki, będąc przecież chociażby dyscypliną olimpijską – podkreślił nowy trener GRW Beach Volleyball.Sebastian Kaczmarek ma również za sobą grę w barwach Gwardii Wrocław w wydaniu halowym, gdy wrocławski zespół walczył na drugoligowych parkietach. Kaczmarek był sprawdzany na pozycji libero oraz przyjmującego. Nie ukrywa jednak, że jego specjalnością jest właśnie siatkówka plażowa. Nieprzypadkowo kilkukrotnie znajdował się w rankingach prestiżowych Pucharów Świata (największy sukces to turniejowy ćwierćfinał) oraz w ostatnim czasie był trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Trenując właśnie młodych, najzdolniejszych siatkarzy w kraju, chcących rozwijać się w kierunku siatkówki plażowej. – Pomysł GWR Beach Volleyball może odmienić oblicze plażówki w Polsce. Na pewno naszym celem jest popularyzacja tej świetnej odmiany siatkówki. Cieszę się, że będę miał okazję potrenować duet Paweł Lewandowski i Kuba Zdybek. Chłopaki mają ogromny potencjał, żeby na stałe wbić się na listy światowego rankingu. Mają za sobą kilka lat doświadczeń plażówkowych, a nadal mówimy o młodych graczach. Mierzymy wysoko, chcemy grać o medale w Polsce i pukać do światowej czołówki – powiedział Kaczmarek.

Najbliższe plany? Razem z otwarciem maja, pojawiają się pierwsze okazje do wyzwań sportowych. Duet Lewandowski/Zdybek trenuje też regularnie od niemal miesiąca. – Trenujemy od początku kwietnia na boiskach we Wrocławiu, chociażby Akademii Wychowania Fizycznego. Dodatkowo już za kilka dni do dyspozycji będziemy mieli kryty obiekt. I to we Wrocławiu! Zatem możliwości do przygotowań robią się dosłownie reprezentacyjne. 15 maja zaczynamy turniejowe granie. Zagramy jakieś dwa-trzy kontrolne turnieje, a następnie będziemy walczyć w rozgrywkach pod szyldem mistrzostw Polski. Jest to ważne do jak najlepszego rozstawienia na turniej finałowy o krajowe medale. Dodatkowo chcemy się też pokazać na zagranicznych rozgrywkach z cyklu World Tour – kwituje trener Gwardzistów.

źródło: eWinner Gwardia Wrocław - materiał prasowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę