Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Scandicci wygrało wyścig po brazylijską gwiazdę

Scandicci wygrało wyścig po brazylijską gwiazdę

fot. FIVB

Coraz więcej siatkarek z ligi brazylijskiej wybiera włoski kierunek. Po zakontraktowaniu w Savino Del Bene Scandicci Any Beatriz Correa teraz klub Magdaleny Stysiak włączył się  i nawet wygrał wyścig o inną gwiazdę Ameryki Południowej – Natalię Zilio Pereirę.Wydawało się, że Natalia Zilio Pereira będzie wybierała tylko z dwóch opcji na kolejny sezon. O przyjmującą walczyło tureckie Fenerbhace Stambuł, które oferowało Brazylijce aż 600 000 euro za sezon. Aktualnie Natalia występuje w Dinamo Moskwa. Klub ze stolicy Rosji bardzo chciał zatrzymać swoją liderkę i starał się przebić ofertę tureckiego giganta.

Brazylijka miała do wyboru ligę rosyjską albo turecką, ale ostatecznie do wyścigu włączył się zespół z najmniejszym budżetem z tego grona – Savino Del Bene Scandicci. Włosi wyłożyli na Natalię Pereirę 550 000 euro i tym samym przez niepewność tureckiej oferty i chęć opuszczenia ligi rosyjskiej, siatkarka zdecydowała się przyjąć tę ofertę. Jeśli doniesienia portalu volleball.it się sprawdzą, będzie to rekordowy transfer we włoskiej Serie A na przestrzeni kilku ostatnich lat. Oznacza to również, że włoskie kluby po kryzysie koronawirusowym powoli odżywają finansowo wracają do stabilizacji.

W Savino Del Bene Scandicci szykuje się więc potężny skład. Oprócz brazylijskiej gwiazdy w Scandicci zostają bowiem Magdalena Stysiak czy Lucia Bosetti.

źródło: volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved