Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Santiago Danani: Moim największym marzeniem jest zagranie na igrzyskach

Santiago Danani: Moim największym marzeniem jest zagranie na igrzyskach

fot. pgsador.it

– Chcę być najlepszym graczem, jakim mogę być, wygrywać wiele turniejów i lig. Moim największym marzeniem jest zagranie na igrzyskach olimpijskich z Argentyną i zdobycie medalu. To byłoby niesamowite – mówił Santiago Danani, argentyński siatkarz, grający na pozycji libero, który od sezonu 2018/2019 występuje we włoskiej Serie A, w drużynie Kioene Padova.

Przed tobą trzeci sezon we Włoszech. Jak się tam czujesz?– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać kolejny rok we Padovie. Zawsze chciałem grać na najwyższym poziomie, więc cieszę się, że już trzeci sezon gram we Włoszech, jednej z najlepszych lig siatkarskich na świecie. To jest spełnienie moich marzeń. Kultury argentyńska i włoska są tak podobne, że czuję się tu bardzo dobrze.

Czy jest coś z Argentyny, za czym tęsknisz ?

– Tęsknię za rodziną, przyjaciółmi i Asado (argentyńskim grillem). Ale na szczęście jestem tutaj z moją dziewczyną. Z nią czuję się trochę bliżej domu.

Będzie to także twój trzeci rok w Padovie. Czego spodziewasz się w sezonie 2020/2021?

– W tym roku mamy zupełnie nowy zespół. Jesteśmy młodszą drużyną, ale mamy też zawodników z doświadczeniem. Myślę więc, że ten rok będzie trudny, ponieważ sezon jest długi. Mimo to, jeśli będziemy grać agresywnie przez cały sezon, możemy dokonać coś wielkiego.

Jak daleko może zajść Padova w Serie A?

– Nie wiem. Musimy myśleć tylko o następnym meczu i zawsze grać w bardzo konkurencyjny sposób. Ten rok może być dziwny z powodu pandemii, dlatego uważam, że w tej chwili najważniejsze jest skupić się i robić wszystko najlepiej jak się da.

Kibiców nie będzie na trybunach. Trudno będzie bez nich grać?

– Uwielbiamy grać z naszymi fanami i myślę, że oni też są naszą siłą. Ale w tej chwili najważniejsze jest, aby kontrolować koronawirusa i dbać o zdrowie wszystkich. Z drugiej strony jestem pewien, że kibice obejrzą wszystkie mecze na telewizji lub online. Zagramy też dla nich.

Co libero powinien zrobić, żeby zostać dobrym siatkarzem?

– Nie mam do tego klucza, ale moim zdaniem ważna jest praktyka i granie w siatkówkę z pasją. Dla mnie najważniejsze jest szczęście. Bez tego trudno bardzo dobrze grać. Ciężka praca i gra z pasją to dwie najważniejsze rzeczy 

Masz jakieś marzenia, które chciałbyś osiągnąć w siatkówce?

– Tak, mam wiele marzeń do spełnienia. Są moim źródłem energii, moim silnikiem napędzającym do działania. Chcę być najlepszym graczem, jakim mogę być, wygrywać wiele turniejów i lig. Moim największym marzeniem jest zagranie na igrzyskach olimpijskich z Argentyną i zdobycie medalu. To byłoby niesamowite.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved