Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Santarelli przeniesie się na stałe do Turcji?

Santarelli przeniesie się na stałe do Turcji?

fot. Michał Szymański

Jeszcze przed końcem roku Turecka Federacja Siatkarska ogłosiła podpisanie umowy z Daniele Santarellim, lecz wygląda na to, że może to nie być jedyna zmiana w życiu włoskiego szkoleniowca. Według wstępnych informacji ma on nie tylko trenować żeńską kadrę, ale również turecki Fenerbahce Stambuł. Santarelli miałby na ławce zastąpić Serba Zorana Terzicia.

Według portalu World of Volley, który z kolei powołuje się na Voleybol Magazine jest prawdopodobne, że Daniele Santarelli na stałe przeniesie się do Turcji. Jeszcze przed końcem roku pisaliśmy, że turecka federacja skusiła Włocha i to właśnie on poprowadzi żeńską kadrę. Wiele wskazuje na to, że będzie pracował nie tylko z turecką reprezentacją, ale i klubem. Zainteresowani pozyskaniem Włocha są bowiem włodarze żeńskiego Fenerbahce Stambuł. Santarelli miałby na stanowisku szkoleniowca zastąpić Zorana Terzicia. Pomimo ważnego kontraktu Serba jeszcze na sezon 2023/2024, jest podobno przesądzone, że Terzić opuści Fenerbahce wraz z końcem rozgrywek. Według nieoficjalnych informacji jego menedżer zaoferował możliwość opuszczenia zespołu bez domagania się rocznego odszkodowania, jeśli drużyna nie zdobędzie mistrzostwa w tym sezonie.Zoran Terzić dołączył do Fenerbahce w 2018 r., wywalczył z nim Superpuchar Turcji, dwa wicemistrzostwa i jeden brązowy medal w lidze tureckiej.

Daniele Santarelli jest obecnie związany z Imoco Volley Conegliano – najpierw w latach 2015-2017 pełnił funkcję asystenta, a od 2017 r. samodzielnie prowadzi zespół. Z Imoco zdobył wszystko, co było możliwe (cztery mistrzostwa Włoch, triumf w Lidze Mistrzyń, pięć Superpucharów Włoch, dwa Klubowe Mistrzostwa Świata, trzy Puchary Włoch). Gdyby plotki okazały się prawdziwe, z pewnością byłby to koniec pewnej ery.

źródło: opr. własne, voleybolmagazin.com, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę