Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Samantha Seliger-Swenson rozgrywającą w Radomce Radom

fot. beziers-volley.net

Niedawno ogłosiliśmy, że dalej barw E.Leclerc Radomki Radom bronić będzie Paulina Zaborowska. Do młodej radomianki dołączy amerykańska rozgrywająca – Samantha Seliger-Swenson, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu. Dziś klub oficjalnie potwierdziłten transfer.

Nowa „sypaczka” naszej drużyny to 23-letnia siatkarka z USA. Urodziła się 24. lutego 1997 roku w Minnesocie. Mierzy 183 centymetry. Pochodzi ze sportowej rodziny. Jej mama grała w siatkówkę, a tata w piłkę nożną. Samantha studiowała Seliger-Swenson marketing i biznes na Uniwersytecie Minesoty, gdzie grała także w drużynie uniwersyteckiej.Jako jedyna siatkarka czterokrotnie wygrywała zawody AVCA All-American. Podczas gry w Gophers dwukrotnie została wybrana rozgrywającą roku (2016, 2018) i zebrała 5674 asyst, co uplasowało ją na czwartym miejscu w historii szkoły.

W minionym sezonie była zawodniczką piątego w lidze, francuskiego klubu Beziers VB. Jak czytamy na oficjalnej stronie drużyny, Francja niechętnie rozstała się z siatkarką. „Samantha była jednym z graczy, którzy przyczynili się do naszych dobrych wyników. Wiedziała, jak postępować przez cały sezon taktycznie i emocjonalnie. Jest zawodniczką, którą chcielibyśmy utrzymać, ale taki jest wysoki poziom sportu. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w nowym projekcie!”

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved