Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Samantha Seliger-Swenson: Chcę rzucić sobie wyzwanie jako sportowiec

fot. beziers-volley.net

Co słyszała o polskiej lidze? Dlaczego wybrała Radom? Jak wygląda sytuacja z COVID-19 w USA? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w wywiadzie, którego udzieliła nam Samantha Seliger-Swenson udzieliła oficjalnemu portalowi E.Leclerc Radomki Radom. – hce osiągnąć wszystko, co będę w stanie. Z roku na rok chcę podnosić swoje umiejętności i technicznie stawać się coraz lepsza. W tym sezonie chciałabym, razem z drużyną, zająć jak najwyższe miejsce – zapewniła siatkarka. 

Dlaczego zdecydowałaś się na grę w Polsce?Samantha Seliger-Swenson: – Chcę rzucić sobie wyzwanie jako sportowiec. Strasznie się cieszę, że będę grała w jednej z najlepszych europejskich lig.

Słyszałaś coś o polskiej lidze siatkówki?

– Wiem, że macie strasznie oddanych kibiców. Słyszałam, że siatkówka to ich pasja i często „dodają skrzydeł” zawodniczkom na boisku. Dlatego nie mogę się doczekać pierwszego meczu!

Jak zaczęła się twoja siatkarska kariera i jak to się stało, że w ogóle zainteresowałaś się siatkówką?

– Tak naprawdę siatkówka towarzyszy mi od kiedy chodzę. Moja mama była trenerką, więc dorastałam w tym środowisku. Do pierwszej drużyny dołączyłam gdy miałam 7 lat.

Jak wspominasz pierwszy sezon profesjonalnej siatkówki we Francji?

– Bardzo dobrze! To było super doświadczenie. Mam ogromny szacunek do moich trenerów, koleżanek z drużyny i kibiców z byłego klubu. Byliśmy jednym z najlepszych teamów i żałuję, że nie zagraliśmy fazy play-off. Mam bardzo miłe wspomnienia z Francji.

Jak spędzasz wolny czas?

– Pracuję nad moim zdrowiem fizycznym. Jestem aktywna, zdrowo gotuję. Oprócz tego sprzątam, czytam książki i spędzam czas z moją rodziną oraz chłopakiem. W związku z COVID-19 wszyscy mieszkamy razem: ja, rodzice, trzy siostry i mój chłopak. U nas niewiele sklepów jest otwartych i nadal są ograniczenia.

O czym marzysz? Co chciałabyś osiągnąć jako sportowiec?

– Tak naprawdę, chce osiągnąć wszystko, co będę w stanie. Z roku na rok chcę podnosić swoje umiejętności i technicznie stawać się coraz lepsza. W tym sezonie chciałabym, razem z drużyną, zająć jak najwyższe miejsce.

Czy chciałabyś nauczyć się języka polskiego?

– Bardzo chciałabym się nauczyć języka polskiego! Mam nadzieję, że uda mi się już coś umieć, zanim przybędę do Radomia.

źródło: Radomka Radom

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved