Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Rząd wesprze organizację dwóch imprez siatkarskich w Polsce

Rząd wesprze organizację dwóch imprez siatkarskich w Polsce

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bardzo ważne słowa padły w Katowicach podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danuty Dmowskiej–Andrzejuk z przedstawicielami mediów. Prezes Rady Ministrów zapewnił, że rząd wesprze finansowo organizację dwóch wielkich turniejów siatkarskich – przyszłorocznych mistrzostw Europy mężczyzn oraz mistrzostw świata kobiet, które zaplanowane są na 2022 roku.

Konferencja z udziałem premiera, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszarda Czarneckiego, odbyła się pod katowickim Spodkiem. To tam, a także w Krakowie i Gdańsku, w przyszłym roku rozegrane zostaną spotkania mistrzostw Europy. Polska będzie współorganizatorem turnieju razem z Finlandią, Estonią i Czechami. W naszym kraju ma odbyć się większość spotkań. W polskich halach rozegranych zostanie 15 meczów grupowych, cztery mecze 1/8 finały, dwa ćwierćfinały, a także oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal. – Moim marzeniem jest, by finał odbył się w Katowicach – powiedział premier.Kibiców na pewno czekają wspaniałe emocje. W naszym kraju odbędzie się m.in. mecz finałowy. Mam duże nadzieje, że z udziałem reprezentacji Polski – powiedział wiceprezes PZPS-u Ryszard Czarnecki.

W konferencji udział wzięli także czołowi siatkarze PlusLigi, którzy w przyszłym roku mogą zagrać w mistrzostwach Europy – Jan Nowakowski z GKS-u Katowice oraz Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal i Michał Szalacha z Jastrzębskiego Węgla.

Cieszę się, że siatkówka rozwija się w Polsce tak dobrze i możemy walczyć o złoty medal. Jak kiedyś Hubert Wagner powiedział, interesuje nas tylko złoto. Jestem pewny, że zawody odbędą się na najwyższym poziomie – dodał premier Morawiecki.

Polska otrzymała tytuł organizatora CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn po raz trzeci. Pierwszy raz czempionat Starego Kontynentu odbył się w naszym kraju w 2013 roku, kiedy wraz z Danią współorganizowaliśmy tej rangi imprezę. Cztery lata później – w 2017 roku – Polska była samodzielnym organizatorem LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017.

Z kolei FIVB Mistrzostwa Świata 2022 w Piłce Siatkowej Kobiet, planowane są na drugą połowę września. W turnieju wezmą udział 24 drużyny z całego świata. Mecz otwarcia zaplanowany jest w Holandii. W Polsce odbędą się rozgrywki dwóch grup, ćwierćfinały i półfinał czempionatu. Dodatkowo planowany jest lokalny mecz otwarcia imprezy z udziałem reprezentacji Polski. Jak poinformował Czarnecki, w Polsce mają odbyć się 34 mecze tego turnieju.

źródło: plusliga.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved