Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: ZAKSA wypaliła się w najważniejszym momencie

Ryszard Bosek: ZAKSA wypaliła się w najważniejszym momencie

fot. archiwum

– Jastrzębski Węgiel stanął na wysokości zadania, mimo że ciążyła na nim większa presja. ZAKSA wypaliła się w najważniejszym momencie rozgrywek. Okazało się, że mocno przyciśnięci do ściany kędzierzynianie spuszczają głowy – powiedział Ryszard Bosek po zwycięstwie Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w finale PlusLigi.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po 17 latach ponownie sięgnęli po tytuł mistrzów Polski. W finale PlusLigi w dwóch meczach pokonali niespodziewanie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, która dominowała przez cały sezon i wydawała się murowanym faworytem do zdobycia złotego medalu.  – Jastrzębski Węgiel stanął na wysokości zadania, mimo że ciążyła na nim większa presja – ocenił finałową rywalizację Ryszard Bosek. – Pomarańczowi wygrali dzięki dłuższej ławce rezerwowych. Jakub Bucki i Rafał Szymura zmienili bardzo dużo w grze drużyny i udowodnili, że byli w niej bardzo ważnymi ogniwami. Przez cały czas czuli, że byli pełnowartościowymi zawodnikami w zespole i w drugim meczu to udowodnili – dodał były mistrz olimpijski i świata.Wychodzi na to, że ZASKA wypaliła się w najważniejszym momencie rozgrywek – skomentował z kolei postawę podopiecznych Nikoli Grbicia. – Okazało się, że mocno przyciśnięci do ściany kędzierzynianie spuszczają głowy. Być może w rywalizacji do trzech wygranych sytuacja by się odwróciła, ale takie są zasady. Były to jednak starcia godne finału mistrzostw Polski i do tego najlepsze mecze jastrzębian w sezonie – podkreślił Bosek.

Dla kędzierzynian sezon się jednak jeszcze nie skończył. Przed nimi wciąż szansa na triumf w Champions League. 1 maja o zwycięstwo w tych rozgrywkach zagrają z Itasem Trentino. – Oby teraz kędzierzynianie szybko oczyścili głowy przed Ligą Mistrzów, bo stoją w niej przed ogromną szansą na powtórzenie sukcesu Płomienia Sosnowiec z 1978 roku. Brak trofeum będzie oznaczał rozczarowanie na koniec tak udanego w wykonaniu ZAKSY sezonu – zakończył Ryszard Bosek.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę