Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Środkowa bloku opuszcza klub z Radomia

Środkowa bloku opuszcza klub z Radomia

fot. Michał Szymański

Po jednym sezonie spędzonym w MOYA Radomce Radom, z klubem żegna się Adrianna Rybak-Czyrniańska. Środkowa rozegrała w klubie z Radomia 22 spotkania. Zawodniczka przez większość sezonu grała jako zmienniczka na środku siatki. Wchodziła również na boisko na wzmocnienie zagrywki swojego zespołu.

Zmienniczka w Radomce Radom

Adrianna Rybak-Czyrniańska dołączyła do drużyny Radomki Radom na sezon 2023/2024. W większości meczów wchodziła na boisko jako zmienniczka – na blok lub w pole zagrywki. Jej serwis był mocnym ogniwem. W tym sezonie udało jej się trzykrotnie zaserwować asa i zdobyć tym samym punkty dla swojego zespołu. Środkowa swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w rodzinnym mieście Gdańsku, w zespole Energa Gedania Gdańsk U18. Następnie jeszcze jako juniorka występowała w takich klubach jak: SMS PZPS Szczyrk,  SPS Volley Piła.

 

Sukcesy zawodniczki

Karierę seniorską rozpoczęła w Energa MKS Kalisz. Potem występowała jeszcze w  UNI Opole, Częstochowiance Częstochowa. Przed przyjściem do zespołu z Radomia, przez rok reprezentowała Grupę Azoty Akademia Tarnów. Rybak-Czyrniańska w swoim dorobku ma srebrny medal mistrzostw Polski Juniorek. W 2021 roku wraz z drużyną z Częstochowy zdobyła złoty medal w mistrzostwach I ligi kobiet.

Pożegnania z radomską drużyną

MOYA Radomka Radom w tym sezonie uplasowała się na 6. miejscu w tabeli końcowej TAURON Ligi. W meczu o 5. lokatę uległa zespołowi ŁKS Commercecon Łódź. Oprócz Adrianny Rybak-Czyrniańskiej po tym sezonie klub opuszczą również: Maria Stenzel, która zasili ekipę ŁKS-u Łódź, Marie Scholzel, Hilary Johnson, obie odchodzą z TAURON Ligi oraz Krystyna Strasz, która zakończyła karierę sportową. Jeszcze nie wiemy do jakiego klubu dołączy Adrianna Rybak-Czyrniańska.

 

Zobacz również:

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved