Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ryan Poole: Soligorsk szybciej niż my znalazł swój rytm gry

Ryan Poole: Soligorsk szybciej niż my znalazł swój rytm gry

fot. polonia.vc

Szachtior Soligorsk dwukrotnie okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem do pokonania dla IBB Polonii Londyn. Tym samym ekipa ze stolicy Anglii pożegnała się z Ligą Mistrzów i dołączy teraz do rozgrywek Pucharu CEV. – Soligorsk szybciej niż my znalazł swój rytm gry – ocenił Ryan Poole, przyjmujący IBB Polonii Londyn.

W pierwszym meczu (oba rozegrane zostały w bełchatowskiej hali Energia) Białorusini zwyciężyli 3:2. Rewanżowy mecz z białoruską drużyną był dobrym widowiskiem, z siatkówką na wysokim poziomie. Kibice doświadczyli wielu interesujących wymian i emocjonujących akcji. IBB Polonia Londyn wyszła na boisko zmotywowana i głodna zwycięstwa. Przeciwnik jednak bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę i od samego początku chciał kontrolować spotkanie. IBB Polonia Londyn zagrywała lepiej od przeciwnika, jednak Soligorsk zaprezentował się dobrze w obronie i bloku, dzięki czemu, po zaciętym czterosetowym pojedynku, potwierdził swój awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.Powoli weszliśmy w mecz i na początku nie byliśmy w stanie dostosować się do poziomu, który narzucił przeciwnik. Soligorsk szybciej niż my znalazł swój rytm gry. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i wyrównać wynik, ale później małe błędy nie pozwoliły zdobyć ostatecznej przewagi. Na kolejne mecz w w Pucharze CEV wrócimy mocniejsi. Mamy nad czym pracować i możemy zaprezentować jeszcze lepszą siatkówkę w nadchodzących tygodniach – powiedział Ryan Poole, przyjmujący IBB Polonii Londyn.

Dobrze zaczęliśmy spotkanie. Zaprezentowaliśmy wysoki poziom w bloku i obronie, dzięki temu kontrolowaliśmy sety. Po wejściu Alviego Shurdhiego, który wzmocnił IBB Polonię w przyjęciu, mieliśmy więcej kłopotów. Dwa razy zmierzyliśmy się z równym sobie przeciwnikiem, ale wynik jest po naszej stronie. Cieszę się, że awansowaliśmy do kolejnej rundy i teraz na tym skupimy nasze działania. Mamy nadzieję, że z IBB Polonią jeszcze kiedyś spotkamy się na boisku – powiedział trener Szachtiora Soligorsk Beksha Viktar.

Część londyńskiej ekipy nie będzie miała czasu na odpoczynek. Kilku siatkarzy poleciało już do Anglii na rozgrywki pucharowe. Pozostali zawodnicy będą kontynuować przygotowania do kolejnego europejskiego meczu w Polsce. Przeciwnikiem mistrzów Anglii w Pucharze CEV będzie holenderska ekipa Orion Doetinchem. Mecze odbędą się w listopadzie.

IBB Polonia London – Szachtior Soligors 2:3
(25:17, 15:25, 23:25, 25:20, 13:15)

Szachtior Soligorsk – IBB Polonia London 3:1
(25:16, 25:20, 22:25, 25:23)

źródło: polonia.vc

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę