Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ruszyły rozgrywki II ligi kobiet

Ruszyły rozgrywki II ligi kobiet

W miniony weekend rozegrano pierwsze mecze w czterech grupach II ligi kobiet. W grupie 1. pierwszym liderem rozgrywek zostały siatkarki Sokoła Mogilno. W pozostałych grupach na czele tabel po pierwszej kolejce są Sparta Warszawa, Sokół Katowice i Tomasovia Tomaszów Lubelski. Czterdzieści zespołów rywalizuje o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi kobiet. Spadną ostatnie zespoły z tabeli każdej grupy, bez rozgrywania play-out.

Cztery spotkania rozegrano w 1. kolejce grupy 1. II ligi kobiet. Stawiany w roli faworyta Sokół Mogilno pewnie w trzech setach poradził sobie z rezerwami Energetyka Poznań i został pierwszym liderem tabeli. Ze zwycięstwa 3:0 mogły się również cieszyć młode siatkarki Wieżycy II Stężyca, które na własnym terenie wygrały z SMS-em Police. UŻKPS Kościan podejmował zespół Szamotulanina Szamotuły i po pierwszym secie więcej powodów do zadowolenia miały przyjezdne. Potem jednak siatkarki z Wielkopolski zdominowały wydarzenia na boisku i to one zainkasowały komplet punktów. Bardzo dobrze sezon rozpoczęły torunianki. AZS UMK wygrał w Poznaniu z miejscowym UKS-em ZSMS 3:1. Mimo porażki w pierwszym secie na przewagi przyjezdne szybko wróciły do swojej dobrej gry i zgarnęły trzy punkty. Mecz rezerw Pałacu Bydgoszcz z Gedanią Gdańsk został przełożony na 17 października.

Tuż przed startem rozgrywek z grupy 2. wycofał się zespół Łaskovii, a w jego miejsce w II lidze dokooptowano AZS Uniwersytet Gdański. Gdańszczanki jednak zaliczyły spory falstart, na inaugurację przegrywając w trzech setach w Węgrowie z tamtejszą Nike. Z trzysetowego zwycięstwa mogły się cieszyć również zawodniczki warszawskiej Sparty, które we własnej hali pewnie pokonały Ósemkę Siedlce. Niepokonane na swoim terenie okazały się również zespoły LTS Legionovii i Krótkiej Mysiadło. Legionowianki mimo porażki w pierwszym secie okazały się lepsze od AZS-u UMCS Lublin i po wygranej 3:1 po pierwszej kolejce mają na swoim koncie trzy punkty. W takim samym stosunku Krótka Mysiadło pokonała JHN AZS Warszawa. Ciekawie było w Olsztynie, gdzie miejscowy Chemik wygrał pierwszego seta z rezerwami ŁKS-u do… 13. Potem jednak juniorki łódzkiej drużyny ostro wzięły się do pracy i w kolejnych trzech setach to one cieszyły się z wygranych ostatnich piłek i ostatecznie zabrały ze sobą do Łodzi komplet punktów.

W grupie 3. również nie obyło się bez zawirowań przed sezonem. Z rozgrywek wycofała się Olimpia Jawor, a w jej miejsce w rozgrywkach znalazł się zespół AZS AWF Wrocław. Z kolei Sokół Katowice został przeniesiony z grupy 4. i to właśnie ta drużyna została pierwszym liderem rozgrywek po wygranej 3:0 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Z wygranej bez straty seta cieszyły się na inaugurację również zawodniczki Chełmca Wałbrzych, które poradziły sobie we własnej hali z beniaminkiem – Sari Żory. Inny beniaminek – SPS Panki, wygrał 3:1 w Świdnicy z miejscowym Volleyem pokazując, że w tym sezonie może być groźny dla każdego zespołu. Ciekawe i zacięte mecze obejrzeli kibice we Wrocławiu i Kaliszu. AZS AWF Wrocław przegrał po tie-breaku z Volleyem Chrząstowice i musiał zadowolić się tylko jednym punktem. Z kolei rezerwy MKS-u Kalisz dwukrotnie w meczu z rywalkami z Nysy obejmowały prowadzenie, a przyjezdne za każdym razem doprowadzały do remisu. W tie-breaku ostatecznie wygrały kaliszanki 15:7 i to one mają dwa punkty na swoim koncie.

W grupie 4. faworytami są zespoły Tomasovii i Silesii Volley, które zgodnie wygrały swoje pierwsze mecze w sezonie. Tomasovia we własnej hali pokonała 3:0 beniaminka, Marbę Sędziszów Małopolski, z kolei w Mysłowicach Silesia Volley okazała się lepsza do drugiego zespołu SMS PZPS Szczyrk. Uczennice SMS w pierwszym secie stoczyły z gospodyniami zaciętą walkę, ulegając dopiero na przewagi, w pozostałych dwóch już przewaga mysłowiczanek była wyraźna. Z wygranej 3:0 cieszyły się również siatkarki Sandecji Nowy Sącz, które w ostatniej chwili dołączyły do grona drugoligowych drużyn. Pokonały one we własnej hali Maraton Krzeszowice 3:0. Z kolei w Starym Sączu Poprad przegrał na inaugurację 1:3 z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Sporo emocji było w Jarosławiu, gdzie rezerwy SAN-Pajdy zmierzyły się z krakowską Wisłą. Pierwszego seta przyjezdne wygrały bardzo wysoko do 13, jednak w dwóch kolejnych górą były gospodynie. Wisła doprowadziła do tie-breaka, a w decydującej partii okazała się lepsza od gospodyń i wywiozła z Jarosławia dwa punkty.