Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Porażka polskiego duetu w eliminacjach

Beach Pro Tour: Porażka polskiego duetu w eliminacjach

W portugalskim Espinho, rozgrywany jest kolejny turniej z cyklu Beach Pro Tour Challenge. W turnieju męskim, startują dziś dwie polskie pary, które rozpoczynają turniej od eliminacji. Paweł Lewandowski i Maciej Rudol już w pierwszym meczu musieli uznać wyższość przeciwników z Hiszpanii i po porażce 0:2 żegnają się z turniejem.

Od punktowego bloku mecz rozpoczęli Hiszpanie, a po skutecznej kontrze prowadzili już 3:1. Po kilku błędach na zagrywce z obu stron, wciąż na prowadzeniu utrzymywał się hiszpański duet (5:3). W kolejnych akcjach, gra toczyła się punkt za punkt, a na sprytne zagrania Alejandro Huerty, mocnymi atakami odpowiadał Paweł Lewandowski (7:8). Hiszpanie do przerwy technicznej zdołali utrzymać jednopunktowe prowadzenie (11:10). W drugiej części seta, za sprawą dobrych zagrywek Alejandro Huerty, hiszpanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:13). Polacy zaczęli popełniać błędy, a po ataku Javiera Huerty, duet z Hiszpanii miał pierwszą piłkę setową 20:15. Dwa punkty z rzędu Polaków, zmusiły naszych przeciwników do wzięcia czasu 20:17, lecz zaraz po nim Javier Huerta zakończył atakiem pierwszego seta 21:17.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli Polacy, a po asie serwisowym Macieja Rudola prowadzili 2:0. Kiedy tym samym odpowiedzieli Hiszpanie, a blok dołożył Alejandro Huerta było 4:4. W kolejnych akcjach oba duety kończyły swoje akcje, ale po kontrze Alejandro Huerty hiszpański duet wyszedł na prowadzenie (9:7). Dobra gra w obronie i na siatce Macieja Rudola, pozwoliła odrobić straty Polaków 10:10. Po przerwie technicznej, dzięki dobrej grze w bloku i w ataku, polska para wyszła na minimalne prowadzenie (15:14). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, a skuteczni w ataku Hiszpanie doprowadzili do remisu 19:19. W kolejnych dwóch akcja Polacy popełnili dwa bezpośrednie błędy w ataku, kończąc tym samym seta i jednocześnie mecz, porażką.

Dla Pawła Lewandowskiego i Macieja Rudola był to pierwszy mecz w eliminacjach turnieju Beach Pro Tour Challenge, w portugalskim Espinho. Porażka z Hiszpanami, oznacza koniec turnieju dla polskiego duetu.

Rudol/Lewandowski [POL] – Huerta A./Huerta J. [ESP] 0:2
(17:21, 19:21)