Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rozstrzyga się przyszłość Vervy Warszawa

Rozstrzyga się przyszłość Vervy Warszawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sprawa VERVY Warszawa ORLEN Paliwa elektryzuje polskie środowisko sportowe. W poniedziałek o godzinie 15:00 odbyło się spotkanie Rady Nadzorczej. Póki co oficjalnych komunikatów w tym temacie nie ma. Na ten moment VERVA Warszawa ORLEN Paliwa nie zakontraktowała jeszcze zawodników na kolejny sezon.

Sytuacja VERVY Warszawa ORLEN Paliwa nie jest oczywista. Z jednej strony ostatnie dni to doniesienia medialne o możliwości przejęcia klubu. W roli głównej w sprawie według prasy mają być Michał Kubiak i Wilfredo Leon. Żaden z nich nie chce jednak oficjalnie komentować sprawy. Rozmowy na temat zbycia klubu prowadzone były od jakiegoś czasu. W ich trakcie strony podpisały dokumenty o poufności. Za jej złamanie ponoć przewidziana jest kara finansowa.Jedno z anonimowych źródeł podało, że kiedy zaczął się temat, w rozmowach uczestniczyli nie tylko Leon, Kubiak, ale również Bartosz Kurek. Dość szybko jednak kwestia ewentualnych inwestycji miała zostać ucięta. Serwis sport.tvp.pl potwierdza, że negocjacje między Japonią a Warszawą jednak trwają. Po chwilowej stagnacji obecnie odbywa się wymiana dużej liczby dokumentów między stronami. Wygląda to poważnie. Terminy jednak gonią, ponieważ już od jakiegoś czasu kluby kontraktują nowych zawodników. W Warszawie póki co nie prowadzi się rozmów z potencjalnymi graczami.

Sytuacja jest trudna. Opcją optymalną byłoby wejście Michała Kubiaka i Wilfredo, niestety już bez Bartosza Kurka. Z punktu widzenia marketingowego prawdopodobnie zwiększyłoby to kwotę od sponsora. Teraz jest trzy i pół miliona plus pół miliona na puchary. Mogłoby być więcej – podał jeden z informatorów TVP.

Pytanie, co dalej, jeśli nie dojdzie do zmiany właściciela. – Odnoszę wrażenie, że obecny chce się pozbyć klubu albo, może bardziej, pozbyć się większości udziałów. Wizja Kubiaka i Leona dlatego jest tak atrakcyjna. Kiedyś mogą chcieć grać w Polsce – dodało źródło.

Sam ORLEN, który sponsoruje VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, również nie jest w komfortowej sytuacji. Umowa między spółką a klubem obowiązuje jeszcze rok. Obecnie dialog medialny wokół drużyny opiera się wyłącznie na kłopotach związanych z kolejnym sezonem. Mimo wszystko dla sponsora wyjście z tego układu nie będzie korzystne PR-owo. – Jeśli by to zrobił, na pewno zostałby prędzej czy później oskarżony o zabicie siatkówki w Warszawie – tłumaczy inny informator. – Z punktu widzenia sponsora byłby to gol samobójczy, bo wtedy byłoby to główne usprawiedliwienie kłopotów klubu – dodaje.

Do warszawskich puzzli dodać można to, że ze stanowiskiem miał się pożegnać Piotr Gacek, dyrektor sportowy klubu. Mimo to były libero reprezentacji Polski był obecny na chwilę w Bełchatowie przed meczem VERVY z PGE Skrą. Jak się okazuje, jego zwolnienie ponoć nie jest ze skutkiem natychmiastowym, ale pożegna się z warszawską drużyną pod koniec sezonu 2020/2021.

Na ten moment VERVA Warszawa ORLEN Paliwa nie zakontraktowała jeszcze zawodników na kolejny sezon. Można mniemać, że władze czekają więc na rozjaśnienie sytuacji związanej z kwestiami własnościowymi klubu. Ważne umowy mają między innymi Andrea Anastasi, Igor Grobelny czy Damian Wojtaszek.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę