Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozpoczyna się gra o medale młodzieżowych mistrzostw Polski

Rozpoczyna się gra o medale młodzieżowych mistrzostw Polski

fot. Gwardia Wrocław

Rozpoczyna się gra o medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Jako pierwsze w szranki rywalizacji stają juniorki i juniorzy. W tej pierwszej kategorii złotych medali broni MKS SMS Kalisz, a w drugiej AT Jastrzębski Węgiel.

– Trudno wyobrazić nasz system szkolenia bez rozgrywek juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Kluby są tym miejscem, gdzie znajdujemy utalentowaną młodzież i następnie ją szkolimy. Turnieje, zaczynając od wojewódzkich a na finałowych kończąc, będą okazją dla sztabów szkoleniowych kadr zobaczenia w akcji kandydatów do reprezentacji, a następnie zaproszenia zawodniczek i zawodników na zgrupowania. W tym roku nasze drużyny narodowe będą miały wiele okazji do konfrontowania swoich umiejętności na arenie międzynarodowej – mówi dyrektor pionu sportu i szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Felczak.Obrońcy tytułu młodzi gracze Jastrzębskiego Węgla już dziś (zakończenie w niedzielę) przystąpili do walki o obronę tytułu. W środę odbyły się mecze Hemarpol Norwid Częstochowa II – Hemarpol Norwid Częstochowa (grupa A) oraz Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II – VitaSUN MKS BĘDZIN S.A. (B). W finale na Śląsku zobaczymy jeszcze Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel (A) oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa (B).

– Mistrzostwo Polski 2022 oczywiście bardzo nas ucieszyło. Byłem i jestem dumny z moich gracze. Jednak teraz daleko w przyszłość nie wybiegamy i nie myślimy o finałowym turnieju. Nasza filozofia sprowadza się do koncentracji na najbliższym meczu, który jest najważniejszy – mówi trener w AT Jastrzębski Węgiel, Dariusz Luks i dodaje, że w Polsce w kategorii juniorów jest kilka mocnych ośrodków i jak zwykle można spodziewać się ciekawych rozgrywek.

Finałowe turnieju o mistrzostwo Polski juniorek i juniorów rozegrane zostaną od 14 do 18 marca.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę