Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rozpoczęły się zmagania o mistrzostwo świata juniorek do lat 19

Rozpoczęły się zmagania o mistrzostwo świata juniorek do lat 19

W Chorwacji oraz na Węgrzech rozpoczęła się rywalizacja juniorek do lat 19. W pierwszym dniu zmagań swoje mecze wygrały ekipy wyżej notowane. W grupie „polskiej” po zaciętym starciu zwycięstwo odniosły Amerykanki. Włoszki, Chinki  oraz Turczynki zgodnie z planem zapisały na swoje konto wygrane. Podobny krok uczyniła też Brazylia. Reprezentacja Chorwacji oraz Węgierki także zanotowały zwycięstwa.

Grupa A

Współgospodynie mistrzostw Węgierki szybko uporały się z reprezentacją Chile w trzech setach. Siatkarki z Ameryki Południowej nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu, przegrały go z kretesem 0:3. W żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. Podobny przebieg miał mecz pomiędzy Argentyną a Chinami. Zespół z Azji także pewnie i wysoko wygrał z Argentyną 3:0. Na zakończenie rywalizacji grupowej pierwszego dnia młode Egipcjanki mierzyły się z Kamerunem, wygrały dosyć pewnie 3:0 i zainkasowały cenne dwa punkty.

Węgry – Chile 3:0
(25:17, 25:11, 25:18)

Argentyna  – Chiny 0:3
(12:25, 18:25, 20:25)

Egipt – Kamerun 3:0
(25:20, 25:13, 25:17)

Nie doszło do skutku spotkanie pomiędzy Turcją a Nigerią. Reprezentacja znad Bosforu trzymała trzy punkty walkowerem. Udanie rozpoczęły grę Chorwatki, wygrały one z Niemkami bez straty seta. Ich rywalki w trzecim secie próbowały nawiązać wyrównaną grę. Zdobyły w tym secie 22 punkty. Jak się okazało było to za mało na rozpędzone Chorwatki. W meczu kończącym pierwszy dzień rywalizacji Dominikana wygrała z Portoryko 3:1. Mecz był zacięty poza trzecim setem, Dominikanki okazały się być lepsze w całym meczu i dopisały do swojego konta cenne dwa punkty.

Turcja – Nigeria 3:0 – walkower
( 25:0, 25:0, 25:0)

Chorwacja – Niemcy 3:0
(25:16, 25:16, 25:22)

Dominikana – Portoryko 3:1
(25:21, 21:25, 25:13, 25:22)

Brazylia wysoko wygrała z Kanadą na otwarcie mistrzostw. Kanadyjki tylko w pierwszym secie mocno postawiły się swoim rywalkom. W pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane. Włoszki po pewnie wygranych dwóch partiach meczu z Bułgarią mocno spuściły z tonu, przegrały seta numer trzy. W ostatnim rozbiły swoje rywalki do 9 i zanotowały pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach. Tajlandia wygrała 3:0 z Peru. Siatkarki z Ameryki Południowej w drugim secie zagrała bardzo dobrze, przegrała go na przewagi. W ostatnim nie miała zbyt wiele do powiedzenia i zeszła z boiska pokonana.

Brazylia – Kanada 3:0
(25:23, 25:11, 25:16)

Włochy – Bułgaria 3:1
(25:15, 25:19, 23:25, 25:9)

Tajlandia – Peru 3:0
(25:10, 29:27, 25:9)

Najbardziej zacięte mecze podczas pierwszego dnia zmagań stoczyły reprezentacje Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej a także Serbii i Japonii. Koreanki dwukrotnie doprowadziły do remisu w całym meczu. O tym kto wygra to spotkanie musiał decydować tie-break. W nim lepsze okazały się Amerykanki, które na swoją korzyść rozstrzygnęły tę część meczu. Podobny przebieg miało drugie starcie w tej grupie w którym drużyny naprzemiennie wygrywały sety. Ostatecznie z końcowego zwycięstwa w tym spotkaniu cieszyły się Japonki. Liderem grupy po pierwszym meczu zostały Polki, które wygrały z Meksykiem 3:1.

USA – Korea Południowa 3:2
(25:21, 19:25, 25:21, 23:25, 15:10)

Serbia – Japonia 2:3
(23:25, 25:20, 20:25, 25:20, 12:15)

Polska – Meksyk 3:1
(25:11, 25:19, 20:25,27:25)