Strona Główna > Aktualności > Rozpoczęły się rozgrywki Srebrnej Ligi Europy mężczyzn

Rozpoczęły się rozgrywki Srebrnej Ligi Europy mężczyzn

Ruszyły rozgrywki Srebrnej Ligi Europy siatkarzy. W grupie A w pierwszym dniu turnieju w macedońskiej Strumicy Dania pokonała po tie-breaku Izrael, a gospodarze nie mieli kłopotów w meczu z Cyprem. W Amstetten Chorwacja wygrała 3:1 z Luksemburgiem, a Austriacy po zaciętej walce ulegli 2:3 reprezentacji Węgier.

Pierwszy turniej grupy A Srebrnej Ligi Europy siatkarzy rozgrywany jest w macedońskiej Strumicy. Już pierwszy mecz pomiędzy Danią a reprezentacją Izraela przyniósł sporo emocji. Izrael dwukrotnie w tym meczu obejmował prowadzenie, ale Duńczycy za każdym razem doprowadzali do wyrównania, wygrywając swoje sety na przewagi.

W tie-breaku dość długo prowadzili siatkarze Izraela, ale w końcówce to zespół duński przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i mógł cieszyć się z wygranej. W zwycięskiej drużynie najskuteczniejsi byli Oskar Madsen (19 pkt.) oraz Tobias Kjaer (18 pkt.), po drugiej stronie siatki najwięcej, bo 15 punktów zdobył Tamir Hershko.

W drugim spotkaniu zespół Macedonii pewnie w trzech setach pokonał reprezentację Cypru. Wszystkie trzy partie zakończyły się wynikiem 25:21 dla gospodarzy, ale tylko w drugiej Macedończycy mieli problemy. Ich rywale prowadzili do stanu 16:14, potem jednak stracili całą przewagę. W zespole Macedonii pierwsze skrzypce grał Nikola Gjorgiev, który zdobył dla swojej drużyny 20 punktów.

Dania – Izrael 3:2
(21:25, 26:24, 17:25, 26:24, 15:12)

Cypr – Macedonia 0:3
(21:25, 21:25, 21:25)

W pierwszym meczu turnieju grupy B w Amstetten zespół Luksemburga zaskoczył od pierwszych piłek siatkarzy Chorwacji. Dogonili oni wprawdzie w końcówce pierwszego seta rywali, ale ostatecznie przegrali na przewagi 29:31. Chorwaci po tym zimnym prysznicu w drugim secie rozgromili już przeciwnika do 12. Również w trzecim i czwartym secie zespół Luksemburga, w którym grę ciągnęli Mateja Gajin (18 pkt.) i Chris Zuidberg (22 pkt.) nie miał już zbyt wiele do powiedzenia. W drużynie chorwackiej dobre spotkanie rozegrał Tomislav Mitraśinović, który zdobył dla swojego zespołu 21 punktów.

W drugim meczu gospodarze zmierzyli się z reprezentacją Węgier. Pierwsze dwa sety padły łupem Austriaków, wśród których prym wiedli Clemens Ecker (19 pkt.) oraz Mathaus Jurkovics (20 pkt.). Po dobrym początku trzeciego seta zespół austriacki oddał jednak inicjatywę rywalom i losy meczu zaczęły się odwracać. Węgrzy wygrali trzeciego seta do 20, a czwartego do 15 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii mieli cały czas niewielką przewagę i ostatecznie wygrali 15:13, zwyciężając w całym spotkaniu 3:2. 21 punktów w zwycięskim zespole zdobył Marcell Pesti.

Chorwacja – Luksemburg 3:1
(29:31, 25:12, 25:16, 25:20)

Austria – Węgry 2:3
(25:23, 25:18, 20:25, 15:25, 13:15)