Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rozpoczęły się mistrzostwa świata kadetów w Iranie

Rozpoczęły się mistrzostwa świata kadetów w Iranie

W Iranie rozpoczęły się mistrzostwa świata siatkarzy do lat 19. Z 20 zespołów, które miały wziąć udział w turnieju na miejscu pojawiło się 18. We wtorek rozegrano pierwsze spotkania, a reprezentacja Polski kadetów włączy się do rywalizacji w środę, grając pierwszy mecz z Nigerią. Dziś w „polskiej” grupie Indie pokonały 3:1 zespół Nigerii, a Iran dopisał sobie trzy punkty za walkower w meczu z Gwatemalą, która wycofała się z turnieju.

W grupie A, w której grać będą także reprezentanci Polski, po wycofaniu się z turnieju Gwatemali są tylko cztery drużyny. We wtorek z Gwatemalą mieli grać gospodarze, jednak dopisali sobie trzy punkty do tabeli po walkowerze.

Rozegrane zostało za to spotkanie reprezentacji Indii z Nigerią. Hindusi wygrali 3:1, a po 17 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyli w tym meczu Aman Kumar i Tanish Choudhary. W ekipie Nigerii, która już w środę będzie rywalem biało-czerwonych, wyróżniali się Michael Abari i Abdulquardi Jaiyeola – obaj zdobyli dla swojego zespołu po 13 punktów.

Nigeria – Indie 1:3
(17:25, 25:23, 21:25, 24:26)

Iran – Gwatemala 3:0
(25:0, 25:0, 25:0)

W grupie B reprezentacja Czech rozpoczęła mecz z Kolumbią od przegranego seta, jednak potem przejęła inicjatywę na boisku. Czesi szybko wyrównali stan spotkania, a po zaciętej końcówce trzeciego seta, wygranej 32:30, wyszli na prowadzenie. Czwarty set był już tylko formalnością i nasi południowi sąsiedzi zgarnęli na inaugurację turnieju komplet punktów. Duża w tym zasługa Davida Kollatora, który zdobył 18 punktów i miał spore wsparcie w osobach Jana Jiraska (16 pkt,) oraz Jakuba Uresa (15 pkt.).

Spore zaciekawienie wzbudzał mecz młodych Włochów z rówieśnikami z Brazylii. W pierwszym, wyrównanym secie po walce na przewagi górą byli reprezentanci Italii. W pozostałych dwóch setach siatkarze z Europy pewnie wygrywali i pokonali Canarinhos 3:0. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Luca Porro (14).

Czechy – Kolumbia 3:1
(21:25, 25:18, 32:30, 25:17)

Włochy – Brazylia 3:0
(27:25, 25:21, 25:21)

W pierwszym meczu grupy C siatkarze Bułgarii w trzech setach rozprawili się z reprezentacją Tajlandii. Drużynę z Europy do wygranej poprowadził Aleksandar Nikołow, który zdobył w tym spotkaniu 14 punktów. O wiele więcej emocji budziło spotkanie Belgów z Rosjanami. Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Beneluxu, który wygrali pierwszego seta do 23. Dwa następne sety padły jednak łupem Sbornej. Największe emocje były jednak w końcówce czwartego seta. Rosjanie mieli w górze piłki meczowe, Belgowie piłki setowe na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie po długiej i zaciętej walce Sborna wygrała 34:32 i całe spotkanie 3:1. Świetne spotkanie w ekipie rosyjskiej rozegrał Michaił Labińskij, który zdobył dla swojej drużyny 24 punkty.

Tajlandia – Bułgaria 0:3
(19:25, 21:25, 22:25)

Rosja – Belgia 3:1
(23:25, 25:23, 25:19, 34:32)

W grupie D rozegrano dwa szybkie trzysetowe spotkania. Argentyna pewnie pokonała rówieśników z Egiptu, zespół z Afryki jedynie w trzecim secie przekroczył granicę 20 punktów. W zespole Albicelestes najskuteczniejsi byli Lucas Conde (9 pkt.) oraz Nahuel Rojas (8 pkt.). Trener argentyńskiej drużyny mógł w tym meczu dać szanse rezerwowym graczom i robił sporo zmian.

Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli również młodzi Niemcy, którzy w trzech setach pokonali reprezentacją Kuby. 11 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Felix Baumann. Piąty zespół tej grupy, Dominikana, wycofał się z turnieju z powodu przypadków COVID-19 w drużynie.

Egipt – Argentyna 0:3
(16:25, 10:25, 22:25)

Niemcy – Kuba 3:0
(25:19, 25:19, 25:18)