Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rozlosowano grupy MŚ U-20 kobiet i U-19 mężczyzn

Rozlosowano grupy MŚ U-20 kobiet i U-19 mężczyzn

fot. FIVB

Rozlosowano grupy tegorocznych mistrzostw świata kobiet do lat 20 i mistrzostw świata mężczyzn do lat 19. Turniej żeński odbędzie się w dniach 9-18 lipca w Holandii i Belgii, natomiast rozgrywki męskie od 24 sierpnia do 02 września w Iranie.

Reprezentacja kobiet do lat 20 zmierzy się w grupie C z Turcją, USA i Tajlandią, zaś reprezentanci Polski do lat 19 zagrają przeciwko Iranowi, Nigerii, Gwatemali i jeszcze jednej ekipie, która nie została jeszcze potwierdzona. 

Tegoroczna edycja MŚ kobiet do lat 20, które odbędą się w Holandii i Belgii, zaplanowano na dni od 9 do 18 lipca w Rotterdamie i Kortrijk. Przypomnijmy, że w Meksyku w 2019 roku w finale Japonia pokonała Włochy, zaś Rosja zajęła trzecie miejsce po pokonaniu Turcji.

Losowanie grup mistrzostw świata kobiet do lat 20:

Grupa A: Holandia, Brazylia, Dominikana i Rwanda
Grupa B: Belgia, Serbia, Argentyna i Kubą
Grupa C: Turcja, Polska, USA i Tajlandia
Grupa D: Włochy, Rosja, Białoruś i Egipt

Grupy A i C rozegrają swoje mecze w Rotterdamie, natomiast spotkania grup B i D odbędą się w Kortrijk.

Męskie reprezentacje do lat 19 zagrają z kolei w irańskim Teheranie w dniach 24 sierpnia – 2 września. Reprezentacja Polski zmierzy się w grupie A przeciwko zespołom narodowym Iranowi, Nigerii, Gwatemali i jeszcze jednej ekipie, która nie została jeszcze potwierdzona.

Tegoroczne mistrzostwa świata mężczyzn do lat 19 odbędą się dwa lata po ostatniej edycji zawodów, które odbyły się w Tunezji. Włosi zdobyli wtedy złoto, Rosja srebro, zaś Argentyna brązowy medal.

Losowanie grup mistrzostw świata mężczyzn do lat 19:

Grupa A: Iran, Nigeria, Polska, Gwatemala, Team 3
Grupa B: Włochy, Czechy, Brazylia, Kolumbia, Team 2
Grupa C: Rosja, Bułgaria, Kamerun, Belgia, Tajlandia
Grupa D: Argentyna, Egipt, Niemcy, Kuba, Team 1

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę