Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rozgrywający z I ligi zasili Projekt Warszawa?

Rozgrywający z I ligi zasili Projekt Warszawa?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polsat Sport donosi, że nowym rozgrywającym Projektu Warszawa będzie Maciej Stępień. To 27-letni zawodnik, który obecnie broni barw pierwszoligowej Legii Warszawa. Gdyby jego transfer się potwierdził, to sezon 2022/2023 byłby dla niego powrotem do klubu, którego zawodnikiem był jeszcze pod szyldem AZS Politechniki Warszawskiej.

Kończący się powoli sezon nie był udany dla Projektu Warszawa. Drużyna prowadzona przez Andreę Anastasiego nie wyszła z grupy w Lidze Mistrzów, nie zagrała w turnieju finałowym Pucharu Polski, nie awansowała też do play-off.Obecnie jest w trakcie rywalizacji o dziewiątą lokatę na koniec rozgrywek z Cuprum Lubin. Nawet jeśli ją zajmie, to i tak osiągnie wynik znacznie poniżej oczekiwań. A to oznacza, że w międzysezonowej przerwie w stołecznej drużynie dojdzie do sporych przetasowań.

Wszystko wskazuje na to, że opuści ją Andrea Anastasi, który ma wrócić do Gdańska i poprowadzić Trefla Gdańsk. Z Projektem ma pożegnać się także Bartosz Kwolek, który przez ostatnie lata był jednym z jego liderów. Zmiany najprawdopodobniej zajdą też na rozegraniu. Nowym „sypaczem” zespołu z warszawy ma zostać Maciej Stępień – tak donosi Polsat Sport.

Maciej Stępień to 27-letni rozgrywający, który przez ostatnie lata związany był ze stołecznymi klubami. Był zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej i Metra Warszawa, a ostatnie sezony spędził w Legii, z którą w sezonie 2020/2021 awansował do I ligi, a w obecnych rozgrywkach znalazł się w play-off zaplecza PlusLigi. Wystąpił w 33 spotkaniach tego sezonu, a był wybierany najlepszym zawodnikiem meczu. Na koncie zgromadził aż 114 punktów, z czego 14 w polu serwisowym, 59 w bloku oraz 41 w ataku. Przed jego drużyną jeszcze jeden mecz we Wrześni z miejscowym Krispolem. On zadecyduje o tym, czy Legia rozgrywki zakończy na siódmym, czy na ósmym miejscu.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę