Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rozgrywający pożegnał się z Projektem

Rozgrywający pożegnał się z Projektem

fot. Projekt Warszawa

Projekt Warszawa poinformował o kolejnym rozstaniu. Tym razem dotyczy ono kanadyjskiego rozgrywającego Jaya Blankenau, który w kolejnym sezonie nie będzie bronił barw stołecznej drużyny.

Po nieudanym sezonie dla Projektu Warszawa trwa jego przebudowa. Stołeczna drużyna powoli zaczyna informować o zawodnikach, którzy w kolejnym sezonie nie będą bronili jego barw. Wiadomo już, że w zespole z Warszawy nie wystąpi już serbski atakujący Dusan Petković. W środę okazało się również, że nie będzie w nim także miejsca dla kanadyjskiego rozgrywającego Jaya Blankenau.Jay Blankenau dołączył do Projektu Warszawa przed sezonem 2021/22 z tureckiego Arkas Sporu. Wcześniej reprezentował m.in. barwy VC Greenyard Maaseik, SWD Powervolleys Duren czy Abiant Lycurgus Groningen. Wraz z reprezentacją Kanady awansował m.in. do ćwierćfinału turnieju igrzysk olimpijskich w Tokio. W 2018 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

W barwach stołecznego klubu wystąpił w 25 meczach i rozegrał 73 sety w PlusLidze, zdobywając przy tym 16 punktów. Bronił także barw Projektu w Lidze Mistrzów, w której podopieczni Andrei Anastasiego udział zakończyli na fazie grupowej. W następnym sezonie w warszawskim zespole już nie zagra, musi więc szukać nowych wyzwań.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2022/2023

źródło: inf. własna, projektwarszawa.waw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę