Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rozgrywający opuszcza BBTS

Rozgrywający opuszcza BBTS

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po dwóch sezonach gry w Bielsku-Białej barwy klubowe zmieni Radosław Gil. Rozgrywający dołączył do BBTS przed sezonem 2021/22, w trakcie dwóch lat wystąpił w 54 meczach bialskiej drużyny, w których zdobył 38 punktów.

Radosław Gil urodził się 25 styczna 1997 roku, mierzy 191 cm wzrostu. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach.Dwukrotnie jako reprezentant Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów, mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów, a także ma na swym koncie młodzieżowe mistrzostwo Polski, czyli Młodą Ligę. W sezonie 2017 będąc reprezentantem Polski, zdobył mistrzostwo świata juniorów.

W seniorskiej siatkówce występował w drużynach Jastrzębskiego Węgla, OK. Kamnik (Słowenia), Indykpolu AZS Olsztyn i Chemika Bydgoszcz. Później siatkarz przeniósł się do zagranicznego klubu, reprezentować barwy Hapoelu Kfar Saba. Stamtąd wrócił do Polski, aby grać właśnie w BBTS-ie Bielsko-Biała. Z bialskim klubem awansował z TAURON 1.Ligi do PlusLigi, ale nie zdołał się ze swoim zespołem utrzymać w siatkarskiej ekstraklasie.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę