Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Rousseaux i Grobelny w kadrze Belgii na LE

Rousseaux i Grobelny w kadrze Belgii na LE

fot. Aleksandra Twardowska

Trener Fernando Muñoz powołał 22 zawodników do kadry Belgii na rozgrywki Złotej Ligi Europejskiej. Z nich zapewne wybierze również skład, który pojedzie na wrześniowe mistrzostwa Europy. W kadrze znaleźli się m.in. Igor Grobelny, Tomas Rousseaux i Sam Deroo. Belgowie będą gospodarzami turnieju finałowego Złotej LE, tak więc udział w nim mają zapewniony. W grupie rywalizować będą z Łotwą, Estonią i Hiszpanią.

Belgowie pod koniec maja rozpoczną zmagania w Złotej Lidze Europejskiej. W grupie rywalizować będą z Łotwą, Estonią i Hiszpanią w dwóch turniejach. Pierwszy z nich pod koniec maja odbędzie się w Estonii, drugi tydzień później na Łotwie. Turniej finałowy Złotej Ligi Europejskiej ma odbyć się w Kortrijk 19 i 20 czerwca, Belgowie więc jako gospodarze mają w nim zapewniony udział.22 lipca Czerwone Smoki rozpoczną drugą część sezonu, w której przygotowywać się będą do wrześniowych mistrzostw Europy. Rozgrywki toczone będą w Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

Trener Fernando Muñoz powołał na ten sezon do kadry Belgii 22 zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in. Igor Grobelny z Vervy Warszawa, Tomas Rousseaux ze Ślepska Suwałki i Sam Deroo, który być może w przyszłym sezonie zagra w PlusLidze.

Kadra Belgii 2021:

rozgrywający:
Stijn D’Hulst
Liam Mc Cluskey
Matthias Valkiers
Seppe Van Hoyweghen

atakujący:
Jolan Cox
Lou Kindt
Hendrik Tuerlinckx
Bram Van den Dries

przyjmujący:
Sam Deroo
Mathijs Desmet
Igor Grobelny
Simon Plaskie
Seppe Rotty
Tomas Rousseaux

środkowi:
Martijn Colson
Wout D’Heer
Elias Thys
Arno Van de Velde
Lennert Van Elsen

libero:
Dennis Deroey
Jelle Ribbens
Lowie Stuer

źródło: inf. własna, topvolleybelgium.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę