Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosyjski gigant pozyskał rozgrywającego

Rosyjski gigant pozyskał rozgrywającego

fot. modenavolley.it

Tegorocznego sezonu Zenit Kazań z pewnością nie może zaliczyć do udanych – nie tylko odpadł w półfinale z rywalizacji w Lidze Mistrzów, ale również zajął dopiero piąte miejsce w lidze rosyjskiej. Nic więc dziwnego, że władze giganta szybko przystąpiły do transferowej ofensywy. Nowym rozgrywającym Zenita będzie Micah Christenson, który tym samym opuści włoską Modenę. – Micah otrzymał propozycję, której nie można odmówić, gdy jest się w tak młodym wieku. Chłopakowi z Hawajów trudno będzie zagrać w Rosji, ale Micah to solidny chłopak, wyjątkowa osoba – podkreśliła Catia Pedrini, prezeska Modeny Volley.

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że Micah Christenson może opuścić Modenę Volley. Podczas poniedziałkowego wywiadu Catia Pedrini wraz z samym rozgrywającym zdradzili nowego pracodawcę Amerykanina – rozgrywający zasili ekipę Zenita Kazań. – Micah otrzymał propozycję, której nie można odmówić, gdy jest się w tak młodym wieku, z rodziną i kolejnym dzieckiem w drodze. Chłopakowi z Hawajów trudno będzie zagrać w Rosji, ale Micah to solidny chłopak, wyjątkowa osoba. Nikt nigdy nie zakwestionuje przywiązania, które okazał i zademonstrował w stosunku do zespołu i miasta Modena. Czuliśmy, że naszym obowiązkiem jest nie przeszkadzać mu w podjęciu decyzji – przyznała prezeska włoskiego klubu.Micah Christenson nie ukrywał, że trzy lata spędzone w Modenie będzie wspominał z ogromnym sentymentem. – Modena pozostanie w moim sercu na całe życie, czułem się tutaj jak w domu. Bardzo się rozwinąłem jako zawodnik, jako mężczyzna i jako ojciec. Modena zawsze będzie dla mnie miejscem szczególnym. Jestem bardziej kompletny niż wtedy, kiedy tu przyjechałem. Zaszczyt bycia kapitanem w tym roku był cennym doświadczeniem jako człowieka, lidera i kolegi z drużyny. Każda chwila tutaj w Modenie, nie tylko siatkarska, ale nawet i prywatna, z moim dzieckiem i żoną, pozostanie doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnimy – powiedział reprezentant USA.

Rozgrywający barw Modeny bronił od 2018 r., wcześniej przez trzy sezony występował w ekipie Lube. Teraz przed nim kolejne, zupełnie nowe wyzwanie. Zenit z pewnością będzie chciał powetować sobie nieudany sezon ligowy – zaledwie piąte miejsce w lidze rosyjskiej i brak medalu Ligi Mistrzów.

źródło: ivolleymagazine.it, legavolley.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę